Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zbigniew Boniek ostrzegał Dariusza Mioduskiego przed transferem. Legia i tak kupiła piłkarza

Zbigniew Boniek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" skrytykował politykę transferową polskich klubów. -  Większość zawodników z zagranicy zamiast nazwisk mogłaby nosić na koszulkach ten sam nadruk: "zagadka". Polski rynek transferowy to maszyna losująca - ocenił prezes PZPN. Przyznał, że czasami dzwoni do Dariusza Mioduskiego, żeby ostrzec go przed złymi zakupami do Legii.

- Niedawno nawet zadzwoniłem do Dariusza Mioduskiego, gdy usłyszałem, że bierze pewnego zawodnika. Miałem mnóstwo sygnałów, że to zły ruch, że to naciąganie na kasę. Powiedziałem mu to: "Darek, szkoda pieniędzy". Ale piłkarz i tak trafił na Łazienkowską - opowiadał Boniek w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego". 

Przy Łazienkowskiej wszyscy czekają na efekty transferów:

Trenerzy Legii Warszawa sprowadzają kogo chcą. A po pół roku sami odchodzą

Prezes PZPN z łatwością wskazywał błędy, jakie popełnia Legia Warszawa na rynku transferowym. Nie chodzi tylko o zawodników, których kupuje. - Jakim cudem puszcza się Michała Kucharczyka za darmo i on znajduje sobie silny klub w znacznie lepszej lidze? - zastanawiał się Boniek. Jego zdaniem prezes Mioduski daje zbyt dużą władzę kolejnym trenerom, którzy ledwie przyjdą do klubu i już mogą decydować kogo kupić, a kogo sprzedać. Bez analizy i dokładnego poznania drużyny. 

- Przychodzi trener, którego może nie być za pół roku, a bierze worek swoich zawodników - Serbów czy Portugalczyków. Potem tacy piłkarze zostają z wielką pensją i krzątają się po szatni. Są niepotrzebni. To przykre - ocenił. Jego zdaniem, równie dobrze zamiast nich mogliby grać polscy piłkarze. Drużyna by na tym nie straciła. - Siła trenera zależy od siły właściciela klubu. Uważam, że w Legii szkoleniowcy mogli sobie pozwolić na zbyt dużo. Przychodzili w trudnym czasie, ze zbyt silnym mandatem. Brali kogo chcieli, robili, co chcieli, ale nie było w tym budowania długofalowego projektu. Legia ma na liście płac mnóstwo niepotrzebnych spadów po poprzednikach - dodał.

- Legia musi postawić na ciągłość. Szatnia lubi stabilizację. Nie rozumiem tej ciągłej przebudowy - za każdym razem rozpoczynania procesu niemal od początku. Z doświadczenia wiem, że drużyna musi ze sobą grać i dojrzewać. A tu ciągle wymieniane są kolejne ogniwa. Gdybym to ja był dyrektorem sportowym Legii, nie sprowadziłbym 90 procent piłkarzy, którzy w niej grają. Ale każdy ma swoją wizję - mówił pod koniec rozmowy z "Przeglądem Sportowym".

Więcej o:
Komentarze (60)
Zbigniew Boniek ostrzegał Dariusza Mioduskiego przed transferem. Legia i tak kupiła piłkarza
Zaloguj się
 • skiba17

  Oceniono 10 razy 6

  Właściwie, jako kibic Lecha powinienem się cieszyć, że Legia ma takiego prezesa, ale jak patrzę na taką ignorancję i butę, to aż mnie strzyka. Temu pajacowi powinno się właśnie doradzić "kup", to wtedy by nie kupił, bo on wszystko wie zawsze najlepiej. Gość jest naprawdę tragiczny, jak on doszedł do takich pieniędzy, pozostaje dla mnie tajemnicą.

 • mirgol_wawa

  Oceniono 7 razy 5

  Bońku Prezesie. Twó Widzew jest i był w bardzo niskich ligach. Toż to trzeba było Ci go kupić i mądrze zarządzać po twojemu. Ciekawe gdzie mądrego byłbyś dziś i jak byś gadał? Cwaniak to Ty jesteś tylko na Twitterze. Jako Prezes PZPN dla rozwoju polskiej piłki klubowej masz ZERO wkładu i sukcesu.

 • piotr33k2

  Oceniono 8 razy 4

  dwóch polaków obrońców w podstawowym składzi plus bramkarz ,reszta to szrot głownie z bałkanów i marny trener te z z bałkanów ,to co sie dziwić że bramki strzelić nie potrafią nawet klubom co to nikt nigdy o nich w europie nie słyszał .udział obcokrajowów musi być zbilansowany do góra jednej trzeciej wyjściowej jedenastki ,bo wiadomo że wysokiej klasy piłkarze i gwiazdy i do nas nie przyjężdzają i beda nigdy przyjedżąć .

 • gunston

  Oceniono 5 razy 3

  No proszę, takiego mamy mądrego prezesa a polska liga na 27 miejscu w Europie...
  Ale dlaczego pan prezes zajmuje się Legią podczas gdy 2 zasłużone dla polskiej piłki kluby: Ruch Chorzów i Wisła Kraków są na skraju przepaści? A co z Widzewem, dobre transfery?

 • grazanica

  Oceniono 3 razy 3

  No ale co w tym takiego dziwnego? Przecież wszyscy widzą że Mioduski nie ma pojęcia o piłce nożnej.

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 5 razy 3

  Pudel co roku wypieprza pół składu, gdy tylko pojawi się chętny. I gdy jeden na setkę transferów rzeczywiście wypali, to szybko sprzedaje się gościa za psie pieniądze (Prijović, Ofoe, Nikolić). Potem znowu wagon szrotu i treneiro bez pojęcia i doświadczenia. W Europie potem kolejna padaka i kompromitacja, na krajową ekstraklapę jakoś tam wystarcza. I z roku na rok coraz gorzej, coraz dalej od cywilizacji.

  Ten chaos i bezsensowne błędy trudno sobie wytłumaczyć. No chyba, że o to właśnie chodzi. I pudel jakoś na tym wszystkim jakoś kasę czeszę. W sumie na pralniach też można zarobić.

 • gregman77

  Oceniono 14 razy 2

  Boniek, jakim byłeś trenerem pamiętamy
  .. spadki w lidze włoskiem, spieprzone eliminacje do ME (m.in 1:2 z Łotwą u siebie)

 • somekindofhope

  Oceniono 10 razy 2

  Założę się, że Mioduski już od niego nie odbiera :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX