Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Koniec długiej przerwy! Jakub Błaszczykowski wreszcie wróci do gry

Jakub Błaszczykowski wrócił do treningów po złamaniu kości śródstopia i przebytej operacji. Piłkarz miał pauzować kilka tygodni, ale uraz źle się goił i przerwa przedłużyła się do czterech miesięcy. Według naszych informacji legenda Wisły już w 4. kolejce Ekstraklasy znajdzie się w kadrze meczowej i niewykluczony jest jego krótki występ. Do pełni zdrowia powinien jednak wrócić na piątą kolejkę.

Jakub Błaszczykowski w spotkaniu 30. kolejki poprzedniego sezonu Ekstraklasy zagrał z odniesioną wcześniej kontuzją - złamaniem kości śródstopia. Mimo urazu pomocnik Wisły strzelił nawet jednego gola. Nic to jednak nie dało, bo Zagłębie wygrało 3:1 i awansowało kosztem "Białej Gwiazdy" do grupy mistrzowskiej. Okazało się, że kontuzja zawodnika była dużo poważniejsza niż można było przypuszczać i bardzo źle się goiła. Piłkarz musiał także przejść operację i mówiło się, że będzie pauzować do czerwcowego zgrupowania kadry. Przerwa się jednak przedłużyła aż o... dwa miesiące.

Jakub Błaszczykowski wróci w ciągu dwóch kolejek

Jakub Błaszczykowski na początku sierpnia wrócił do treningów i brał udział w zajęciach drużyny Stolarczyka w Myślenicach. Przerwa wynosiła jednak aż cztery miesiące, dlatego Maciej Stolarczyk będzie powoli wprowadzał skrzydłowego do składu. Wiele wskazuje na to, że Błaszczykowski będzie w meczowej dwudziestce w czwartej kolejce Ekstraklasy (Wisła zagra z Pogonią Szczecin). Według naszych informacji w pełni zdrowia Błaszczykowski będzie dopiero w czasie piątej kolejki Ekstraklasy, w której Wisła zagra z ŁKS-em Łódź. 

- Bardzo liczymy na powrót kontuzjowanych, w tym Jakuba Błaszczykowskiego. W poprzednim sezonie ciągnął nasz zespół dopóki był zdrowy - mówił Paweł Brożek na antenie TVP Sport po poniedziałkowym meczu, który Wisła wygrała 1:0, po kapitalnej akcji w ostatnich minutach i znakomitym wykończeniu Chuci. 

W poprzednim sezonie Ekstraklasy Błaszczykowski wystąpił w ośmiu meczach i strzelił pięć bramek. Dołożył do tego dwie asysty. 

Więcej o:
Komentarze (3)
Koniec długiej przerwy! Jakub Błaszczykowski wreszcie wróci do gry
Zaloguj się
 • pawel.ccc

  Oceniono 1 raz -1

  Wrócił do treningów 5 dni temu i już ma grać ? Ja rozumiem, że Kuba chce zdążyć na zgrupowanie reprezentacji ale po co ? Do pierwszego składu raczej się nie załapie a i osiemnastka meczowa stoi pod znakiem zapytania. Do tego Lewandowski już wyprzedził Kubę w statystyce występów w kadrze i raczej to się nie zmieni. Czy warto po raz kolejny ryzykować kontuzję ? Zdrowie piłkarza wyraźnie mówi dość. Może pora zając się biznesem, zarządzaniem Wisła Kraków, może szkoleniem młodzieży ?Ja rozumiem, że dzieci w domu płaczą i nie dadzą spokojnie napisać kolejnej książki ale czy na pewno trzeba grać w ekstraklasie ryzykując kalectwo ?

 • bardzo_pilny_student

  Oceniono 1 raz -1

  Bądź jak Jakub Błaszczykowski i zakończ przerwę związaną z niewypełnianiem ankiet -->
  www.survio.com/survey/d/S3Y7J8O1F7Q5Z6Q9K --> ankieta dotyczy tabloidyzacji dziennikarstwa sportowego w Polsce!

 • saiv

  Oceniono 5 razy -5

  Brzęczek już o powołał na wrześniowe mecze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX