Górnik Zabrze z pierwszym zwycięstwem w sezonie. Fatalna passa Zagłębia na Górnym Śląsku

Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Lubin 1:0 (0:0) w pierwszym meczu drugiej kolejki ekstraklasy. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Jesus Jimenez.

Oba zespoły zremisowały swoje mecze w pierwszej kolejce nowego sezonu Ekstraklasy. Górnik podzielił się punktami z Wisłą Płock (1:1), a Zagłębie zremisowało u siebie z Cracovią (1:1).  Piłkarze z Lubina pojechali do Zabrza, by wreszcie przełamać fatalną passę spotkań rozgrywanych na Górnym Śląsku, gdzie nie wygrali ostatnich sześciu meczów.

Pierwsza połowa była bardzo słaba w wykonaniu gospodarzy, którzy nie stworzyli praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką gości. Zagłębie było lepsze, ale brakowało mu dokładności w rozegraniu. Podczas pierwszych 45 minut kibice nie zobaczyli ani jednego celnego strzału.

W drugiej odsłonie gry role się odwróciły. To Górnik był aktywniejszy, starał się zdominować zawodników z Lubina. W końcu doczekał się bramki - w 73. minucie gola dla zabrzan strzelił Jesus Jimenez. Zagłębie nie potrafiło odpowiedzieć i przegrało w Zabrzu 0:1.