Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Legii Warszawa zdenerwowany po porażce: Nikt nie czuje respektu do najlepszej polskiej drużyny

- Tracimy punkty na własnym stadionie. Każda drużyna przyjeżdża na Łazienkowską jak po swoje. Nie czuje respektu do najlepszego klubu w kraju. Tak być nie może - denerwował się Mateusz Wieteska, obrońca Legii, która w niedzielę na inaugurację ligi w Warszawie przegrała 1:2 z Pogonią Szczecin.

Legia Warszawa przegrała u siebie z Pogonią Szczecin 1:2 w pierwszej kolejce ekstraklasy. "Portowcy" wygrali w stolicy Polski po raz pierwszy od ponad 36 lat. A jeśli brać pod uwagę końcówkę poprzedniego sezonu, drużyna Aleksandara Vukovicia nie wygrała piątego ligowego meczu z rzędu. - Tracimy punkty na własnym stadionie. Każda drużyna przyjeżdża na Łazienkowską jak po swoje. Nie czuje respektu do najlepszego klubu w kraju. Tak być nie może - denerwował się Mateusz Wieteska. - Nie wiem, z czego to wynika. Przygotowywaliśmy się na spotkanie z Pogonią z myślą o zwycięstwie. Niestety, po strzelonym golu rywale stworzyli sobie dwie sytuacje i zdobyli dwie bramki - dodawał.

Legia nie ma czasu na rozpamiętywanie porażki

- Mieliśmy dobrze rozpracowaną Pogoń. Wiedzieliśmy, jak będzie grać, czego możemy się po niej spodziewać. Mieliśmy jednak przestoje w meczu, co doprowadziło do tego, że w pierwszej połowie to goście mieli więcej z gry - analizował na gorąco Wieteska. - Na pewno będziemy jeszcze rozmawiać o tym meczu we własnym gronie, ale prawda jest taka, że najchętniej już wyrzuciłbym go z głowy. Tym bardziej że czasu jest mało: w czwartek gramy już w eliminacjach Ligi Europy - przypomniał obrońca Legii.

Vuković na niedzielny mecz z Pogonią dokonał kilku zmian w składzie. Na ławce rezerwowych usiadł m.in. bohater czwartkowego meczu z Europą FC (3:0), Carlitos. W podstawowej jedenastce znaleźli się za to Paweł Stolarski, Tomasz Jodłowiec, Mateusz Praszelik czy Luquinhas. - Wiadomo, że mecze pucharowe są dla nas bardzo ważne, ale to nie znaczy, że niedzielna inauguracja nowego sezonu Ekstraklasy była mniej ważna. Chcieliśmy dobrze zacząć ligowe rozgrywki. Tym bardziej że graliśmy na własnym stadionie. Na stadionie, który w ostatnim czasie przestał być naszą twierdzą. A dlaczego przestał? Trudno mi w tej chwili odpowiedzieć na to pytanie. Zrobimy jednak wszystko, by to zmienić. By przede wszystkim w czwartek wygrać i jechać na rewanż z pewną zaliczką - zakończył Wieteska.

Początek meczu Legia - Kuopion Palloseura w czwartek o 21. Rewanż tydzień później w Finlandii.

Więcej o:
Komentarze (113)
Piłkarz Legii Warszawa zdenerwowany po porażce: Nikt nie czuje respektu do najlepszej polskiej drużyny
Zaloguj się
 • tarish

  Oceniono 35 razy 31

  "Każda drużyna przyjeżdża na Łazienkowską jak po swoje. Nie czuje respektu do najlepszego klubu w kraju."

  Hahaha... najlepszy klub w kraju... hahahaha :D

 • 0roman0

  Oceniono 27 razy 23

  Mam nadzieję że jestem zwyczajny ciemniak i nie zrozumiałem słów pana kopacza. Drużyny nie czują respektu? Czy on się zatruł że tak bredzi? Czy on uważa że jak do stolycy przyjedzie drużyna z końca Polski (lub tabeli) to ma się położyć i pozwolić aby panowie szlachta napykała im z 5 goli? Brak słów i nie ma co dalej komentować bo trzeba by użyć słów bardzo niecenzuralnych.

 • balubalu1

  Oceniono 24 razy 20

  Ja bym się nie ograniczał panie Wieteska. Jesteście najlepsi na naszym kontynencie, wszak pokonaliście FC Europa...Odważniej i nie tak skromnie 😂🤣😂🤣

 • malkontent58

  Oceniono 23 razy 19

  to że wszyscy(sędziowie, działacze, bukmacherzy, działacze...) wam "pomagali" wcale nie oznacza, że jesteście najlepszą polską drużyną!!!

 • debordian

  Oceniono 14 razy 12

  Dopóki piłkarze Legii będą myśleć, że są najlepszą drużyną w Polsce, to nie będą w stanie wygrywać takich spotkań. Przecież to oczywiste. To klub działający głównie w sferze wyobrażeniowej. Im się coś wydaje, ale rzeczywistość weryfikuje, że jest zupełnie inaczej.

 • pardonsik

  Oceniono 11 razy 9

  najlepszej czego kogo ? Najlepszą to wy jesteście w kantach i lanserstwie medialnym - najlepszy według ostatniego sezonu JEST PIAST GLIWCE.

 • awitold4

  Oceniono 13 razy 9

  Niewątpliwie największy wkład w porażkę Legii miała obecność na boisku uczciwego i bezstronnego sędziego. Niemniej pragnę uspokoić wszystkich zaniepokojonych -wkrótce marciniaki wracają z urlopów, będzie dobrze!

 • si.vis.pacem.para.bellum

  Oceniono 11 razy 9

  Wieteska, o ile się dobrze orientuję to najlepszą drużyną w Polsce jest obecnie Piast Gliwice (ii ten stan się utrzyma co najmniej do końca obecnych rozgrywek).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX