Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Arka Gdynia rozbita! Świetny mecz 18-latka z Jagiellonii

Jagiellonia Białystok bez kłopotów wygrała na wyjeździe z Arką Gdynia 3:0. Bramki dla zespołu Ireneusza Mamrota zdobyli: Bartosz Bida (debiutant), Imaz oraz Taras Romanczuk.

Pierwszym meczem nowego sezonu PKO Ekstraklasy było starcie Arki Gdynia z Jagiellonią Białystok. W rozgrywkach 2018/2019 drużyna Ireneusza Mamrota zajęła 5. miejsce w tabeli. Natomiast gospodarze piątkowego meczu długo bili się o utrzymanie, ostatecznie uplasowali się na 13. pozycji. Dlatego to Jagiellonia była faworytem, nawet mimo faktu, że grała na wyjeździe.

Goście objęli prowadzenie już w 6. minucie. Imaz zagrał wzdłuż pola karnego do niepilnowanego Bartosza Bidy, który strzałem z szóstego metra pokonał bramkarza. To był pierwszy gol w tym sezonie PKO Ekstraklasy, a zarazem premierowe trafienie 18-latka, który debiutował w polskiej lidze.

Dziesięć minut później było już 2:0, a precyzyjnym strzałem popisał się Imaz. Pod koniec meczu bramkę na 3:0 zdobył Taras Romanczuk. Ukrainiec z polskim paszportem popisał się mierzonym uderzeniem głową. Tym samym Jagiellonia została liderem PKO Ekstraklasy, a Arka zaje po 1. kolejce ostatnią lokatę.

Więcej o:
Komentarze (9)
Arka Gdynia rozbita! Świetny mecz 18-latka z Jagiellonii
Zaloguj się
 • marek804

  Oceniono 1 raz 1

  No i jest jeszcze jeden argument za tym by stawiać na młodych polskich piłkarzy zamiast na importowany szrot. Brawo Boniek za decyzję op obowiązku grania młodzieżowca.

 • aa1000

  0

  Czyli jest możliwe, ażeby polski 16 latek zdobył bramkę w ekstraklasie, a następnie w reprezentacji.
  To się wydarzyło kilkadziesiąt lat temu, kiedy nie było zaciężnej armii kopaczy.

 • tequila57

  Oceniono 2 razy 0

  Ukrainiec z polskim paszportem?
  trochę rzetelności gimbusie ap.
  Babka Romańczuka ze strony matki urodziła się w 1939 we Włodawie, jednakże w wieku kilkunastu lat została wraz z rodziną wysiedlona do Sobiboru. Wówczas w jej dokumentach wpisano, iż jest ona Ukrainką. 12 lutego 2018 Romańczuk otrzymał polskie obywatelstwo, zrzekając się jednocześnie obywatelstwa ukraińskiego

 • internauta2013

  0

  "Arka zaje... po 1. kolejce ostatnią lokatę. " Oj złośliwy ten redaktor - pierwsza kolejka dopiero się rozpoczęła.

 • cezar85

  0

  Areczka rozpoczęła walkę o pierwszą ligę

  urwał mać

 • andienerven

  0

  Fajny był wywiad w przerwie z Marciniakiem 😁

 • cal13

  Oceniono 3 razy -1

  - Inżynier Mamrot jestem
  - Bardzo mi przykro, Sidorowski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX