Arka Gdynia rozbita! Świetny mecz 18-latka z Jagiellonii

Jagiellonia Białystok bez kłopotów wygrała na wyjeździe z Arką Gdynia 3:0. Bramki dla zespołu Ireneusza Mamrota zdobyli: Bartosz Bida (debiutant), Imaz oraz Taras Romanczuk.

Pierwszym meczem nowego sezonu PKO Ekstraklasy było starcie Arki Gdynia z Jagiellonią Białystok. W rozgrywkach 2018/2019 drużyna Ireneusza Mamrota zajęła 5. miejsce w tabeli. Natomiast gospodarze piątkowego meczu długo bili się o utrzymanie, ostatecznie uplasowali się na 13. pozycji. Dlatego to Jagiellonia była faworytem, nawet mimo faktu, że grała na wyjeździe.

Goście objęli prowadzenie już w 6. minucie. Imaz zagrał wzdłuż pola karnego do niepilnowanego Bartosza Bidy, który strzałem z szóstego metra pokonał bramkarza. To był pierwszy gol w tym sezonie PKO Ekstraklasy, a zarazem premierowe trafienie 18-latka, który debiutował w polskiej lidze.

Dziesięć minut później było już 2:0, a precyzyjnym strzałem popisał się Imaz. Pod koniec meczu bramkę na 3:0 zdobył Taras Romanczuk. Ukrainiec z polskim paszportem popisał się mierzonym uderzeniem głową. Tym samym Jagiellonia została liderem PKO Ekstraklasy, a Arka zaje po 1. kolejce ostatnią lokatę.