Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Górnik Zabrze ma nowego piłkarza. "Transferu z tak wielkiego klubu jeszcze nie było"

Alasana Manneh został nowym zawodnikiem Górnika Zabrze. 21-letni Gambijczyk poprzednio był zawodnikiem rezerw FC Barcelona.

- Transferu z tak wielkiego klubu jeszcze w historii Górnika nie było. Choć Alasana Manneh ostatnie 1,5 roku spędził na wypożyczeniu w bułgarskim klubie Etyr Wielkie Tyrnovo, to umowę transferową Górnik negocjował i podpisywał z wielką Barceloną - czytamy na oficjalnej stronie klubu, która informuje także, że Manneh związał się z Górnikiem umową do czerwca 2022 roku.

Z Kataru do Hiszpanii

Manneh trzy lata temu trafił do katarskiej akademii Aspire, z której przeszedł do Barcelony. Grał w drużynie do lat 19 (m.in. w młodzieżowej Lidze Mistrzów), a także w rezerwach. Wyżej już się nie przebił. Trafił najpierw na wypożyczenie do katalońskiego CE Sabadell, a w poprzednim sezonie do wspomnianego Etyru, dla którego w 22 meczach strzelił dwa gole. Z drużyną Górnika trenował od początku okresu przygotowawczego.

- To piłkarz o dużym potencjale. Jest bardzo dobrze zaawansowany technicznie, ma świetny przegląd pola, strzela bramki, gra dojrzałą piłkę jak na 21-latka. Przeszedł cykl szkoleniowy w zespołach młodzieżowych Barcelony. Co ważne: zebrał już cenne doświadczenie podczas okresu wypożyczenia w piłce seniorskiej. Wiążemy z nim spore nadzieje na przyszłość. Choć przyjechał do nas z dalekiego kraju, wpisuje się w politykę Górnika, który chce stawiać na rozwój młodych piłkarzy. Jestem przekonany, że ciężko pracując pod okiem trenera Marcina Brosza będzie rozwijał swoje atuty, a Górnik wkrótce będzie miał z niego wiele pożytku - tak młodego Gambijczyka opisuje Artur Płatek, doradca zarządu i koordynator ds sportowych Górnika.

Więcej o:
Komentarze (19)
Górnik Zabrze ma nowego piłkarza. "Transferu z tak wielkiego klubu jeszcze nie było"
Zaloguj się
 • miszka_szyfman

  Oceniono 3 razy 3

  Sie bedzie grzał w jakiejś Barcelonie...

 • pawelk88

  Oceniono 1 raz 1

  wygląda jak z rodziny Dembele albo Toure :)

 • ritzy

  Oceniono 1 raz 1

  Ch... nie drużyna, bez Murzyna!

 • sovereign

  Oceniono 1 raz 1

  Pasuje. Czarny jak prawdziwy ślunski kopidół po szychcie.

 • boromir195419

  0

  Dziennikarze robią sobie ''jaja '' byle zwiększyć ''poczytność ''. Po prostu kupili zawodnika który grzał ''ławkę '' w rezerwach , bo gdyby w nich grał Górnika nie było by stać na zakup . Zarówno Górnik jak i reszta naszych klubów po sprzedaży najlepszych skupują ''szrot'' by ''łatać dziury '' . Dlatego poziom naszej ''podwórkowej '' jest ... jaki jest .

 • mirgol_wawa

  Oceniono 2 razy 0

  Widać obiecujący transfer. Z Barcy do Górnika. Że też wielcy skauci i menago nie zauważyli AŻ tak wielkiego talentu.

 • ferryk

  0

  Ble , ble ,ble był tam w rezerwach Barcy itp, itd. tak samo mawiano kiedyś np. o Pasquato ,że grał jakoby w Juve i co? Nic wyszło jajco!!

 • aj-ti-aj

  0

  ale na jakiej pozycji gra ten piłkarz to już czytelnik się nie dowiedział podobnie jak dziennikarz

 • iarna

  0

  Czyli nie poszło mu w piłce w znaczący, zasadniczy sposób. Druga liga hiszpańska, pobliskie Francje i Portugalie, dalej trochę Niemcy - a on "wybrał " Górnika. Wstrząsające....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX