Lech Poznań pokonał w sparingu piątą drużynę Eredivisie. Kolejna wygrana drużyny Dariusza Żurawia

Lech Poznań pokonał w sparingu 2:0 Vitesse Arnhem, piątą drużynę ostatniego sezonu Eredivisie po bramkach Marchwińskiego i Crnomarkovicia. To czwarte zwycięstwo drużyny prowadzonej przez Dariusza Żurawia w letnim okresie przygotowawczym w pięciu meczach.

Lech Poznań w czterech dotychczasowych sparingach pokonał Midtjylland 2:0, Broendby 1:0 i Widzew Łódź 3:0. Przegrali tylko w starciu z AEK Larnaca 1:3. We wtorek, będący na obozie w Opalenicy Lechici, zmierzyli się z piątą drużynę Eredivisie, Vitesse Arnhem.

Piłkarze "Kolejorza" od początku prezentowali wysoką dyspozycję, a na pochwały zasługiwali Darko Jevtić, Kamil Jóźwiak i Tymoteusz Puchacz, który zastąpił na lewej obronie Wołodymyra Kostewycza. Lechici pierwszą świetną okazję mieli w 24. minucie, ale Jevtić zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Kilka minut fatalny błąd obrońców holenderskiego zespołu wykorzystał Filip Marchwiński, który strzałem z linii pola karnego wyprowadził Lech na prowadzenie.

Dariusz Żuraw sprawdził młodzież

W 38. minucie było już 2:0 dla poznaniaków, gdy dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Djordje Crnomarković. Po zmianie stron w drużynie Lecha zagrała zupełnie nowa jedenastka. Dariusz Żuraw dał tym samym grać młodszym zawodnikom, jednak Vitesse dalej nie potrafiło znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza Lecha. Tym samym poznaniacy wygrali czwarty z pięciu przedsezonowych sparingów.

Zespół Dariusza Żurawia sezon rozpocznie już 20 lipca, grając na wyjeździe z aktualnym mistrzem Polski, Piastem Gliwice. Przed rozpoczęciem ekstraklasy rozegra jednak jeszcze jeden sparing - 12 lipca Lech zmierzy się z GKS Tychy.