Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. TVP jednak pokaże mecz Piasta Gliwice? Porozumienie blisko

Wiele wskazuje na to, że polscy kibice jednak zobaczą pierwszy mecz Piasta Gliwice w walce o udział w Lidze Mistrzów. Telewizja Polska jest coraz bliżej porozumienia, a oficjalna informacja powinna zostać ogłoszona już we wtorek.

Wygląda na to, że TVP jest blisko pozyskania praw do transmisji z wyjazdowego meczu Piasta Gliwice z BATE Borysów w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Początkowo oferta sprzedaży sygnału dla polskiego nadawcy miała odstraszająco wysoką cenę, ale wszystko idzie ku dobremu, a TVP jest bliżej porozumienia z białoruską telewizją.

TVP bliskie porozumienia

- Może uda się pozyskać wyjazd, ale drogo się cenią - napisał w poniedziałek rano na Twitterze dyrektor sportu w TVP Marek Szkolnikowski. Po kilkunastu godzinach sytuacja wygląda chyba zdecydowanie lepiej i wydaje się, że wszystko zmierza do porozumienia. - Z informacji, które mamy wynika, że TVP jest blisko pokazania naszego mecz wyjazdowego, choć nie ma jeszcze nic oficjalnego - słyszymy z drużyny Piasta Gliwice. Warto przy tym zaznaczyć, że TVP negocjuje i walczy o prawa do pierwszego meczu, choć rewanż będzie pokazywać już Polsat Sport. 

Według ustaleń Sport.pl, TVP we wtorek poinformuje o pozyskaniu praw i zakupie sygnału. Mecz BATE Borysów - Piast Gliwice rozpocznie się zaś w środę o godz. 19:00 polskiego czasu.

Skąd problemy z transmisjami meczów wyjazdowych?

W rundach eliminacyjnych do europejskich pucharów polskie telewizje muszą kupować sygnał telewizyjny z meczów wyjazdowych od producenta, czyli zagranicznych stacji. A te często wietrzą okazję do dużego zarobku i początkowo dyktują bardzo wysokie ceny. Dodatkowo polski nadawca nie zawsze może być pewny jakości i tego, czy ten sygnał w ogóle będzie docierał do naszego kraju. Po długich negocjacjach często jednak udaje się wypracować porozumienie. 

TVP nadal prowadzi też rozmowy w sprawie ewentualnej transmisji wyjazdowego meczu Legii Warszawa z gibraltarskim klubem Europa FC. Niestety żadna tamtejsza stacja nie będzie produkować sygnału telewizyjnego, ale jest możliwa jego produkcja na zlecenie TVP. Wszystko jednak wskazuje, że byłoby to nierentowne dla polskiego nadawcy. TVP na pewno pokaże mecz rewanżowy w Warszawie. Będzie też transmitować oba mecze Cracovii (pierwszy jest na wyjeździe) z DAC Dunajska Streda.

Więcej o:
Komentarze (17)
Liga Mistrzów. TVP jednak pokaże mecz Piasta Gliwice? Porozumienie blisko
Zaloguj się
 • wichura

  Oceniono 3 razy 1

  "oficjalna informacja powinna zostać ogłoszona już we wtorek". Zważywszy, że mecz jest w środę, to "już we wtorek" brzmi nieco żartobliwie ;)

 • mer-llink

  Oceniono 5 razy 1

  To wcale nie o cenę chodziło, że niby Białoruś chciała zarobić majątek na tej transmisji.
  Bialorusini najpierw się postawili na nie, bo TVP chciała kupić prawa do transmisji na Biełsacie.
  Ale potem - podobno - TVP zrezygnowała z tego warunku.
  No tak ćwierkają wróble na Woronicza....
  TVP po prostu podała się do tyłu?

 • daniels898

  0

  Tutaj można oglądać ten meczyk:

  stream-24.pI/94a3dd64

 • piszedoosla

  Oceniono 2 razy 0

  Boniek wyniosl polska pilke tak wysoko, ze nawet stacje TV tam nie siegaja i nie ma komu pokazywac naszych wirtuozow...

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 18 razy -10

  I bardzo dobrze. Sam nie wiem ile lat i ile razy już przerabiałem brak możliwości obejrzenia transmisji Legii Warszawa. Ludzie chcą to oglądać a nie "taniec na lodzie".
  Piasta je bać ale jeśli TVP uda się to sfinalizować to kolejny świetny ruch Kurskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX