Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków znalazła pieniądze na transfery. Specjalna umowa

Wiele wskazuje na to, że Wisła Kraków jeszcze wzmocni się przed sezonem 2019/2020. Klub porozumiał się z zewnętrznymi firmami, które pomogą "Białej Gwieździe" sfinansować kolejne transfery. Sport.tvp.pl pisze nawet o kwocie 2 milionów złotych.

Wisła Kraków przygotowuje się do sezonu PKO Ekstraklasy, który startuje już za mniej niż dwa tygodnie. Klub boryka się z olbrzymimi problemami finansowymi, ale w tym okienku udało się już zakontraktować Davida Niepsuja, Rafała Janickiego oraz Michała Maka. Dodatkowo, kontrakty z klubem podpisało kilku ważnych zawodników, a w drużynie ma pozostać także Jakub Błaszczykowski

Wisła ma problem z napastnikami

Klub ma jednak duży problem z napastnikiem, bo po transferze Marko Kolara do Holandii zrobiła się tam duża dziura. Okazuje się jednak, że tygodnie negocjacji przyniosły skutek i Wisła porozumiała się ze stałymi partnerami, którzy przeznaczą dodatkowe pieniądze na wzmocnienie klubu. - Nie ma czegoś takiego jak fundusz transferowy w Wiśle Kraków. Natomiast jest umowa między Wisłą, a grupą podmiotów umożliwiająca nam, w zgodzie z przepisami prawa, na pewną swobodę w pozyskiwaniu zawodników – mówi nowy prezes klubu Piotr Obidziński dla sport.tvp.pl. Portal donosi, że może być to kwota około 2 milionów złotych, a pieniądze mają zostać wydane jeszcze w tym oknie transferowym. 

Wisła ostatnio testowała Dawida Rudnika z LZS Starowice Dolne oraz Jeana Carlosa Silvę z drugiej drużyny Granady. Do klubu raczej nie trafi Michał Mak, który rozwiązał kontrakt z Piastem Gliwice. Piłkarzowi została co prawda zaproponowana umowa, ale zawodnik miał oczekiwać lepszej propozycji. 

W Internecie pojawiły się za to spekulacje, że Wisła jest zainteresowana sprowadzeniem reprezentanta Australii Tomiego Juricia. Napastnik był jednak ostatnio kontuzjowany, a w ostatnim półroczu praktycznie nie grał. Kanadyjczyk chorwackiego pochodzenia rozwiązał niedawno umowę FC Luzern i jest wolnym zawodnikiem.

Więcej o:
Komentarze (15)
Wisła Kraków znalazła pieniądze na transfery. Specjalna umowa
Zaloguj się
 • gunston

  Oceniono 10 razy 4

  Oby się udało wyjść na prostą choć ma pewno łatwo nie będzie.
  Nowe władze klubu mają u mnie duży plus za to że pogonili Miśka i jego Sharksów ze stadionu.

 • iarna

  Oceniono 5 razy 1

  Reprezentant Australii to Kanadyjczyk chorwackiego pochodzenia. Ktoś z was to ogarnia?

 • kapri

  Oceniono 2 razy 0

  Od kiedy to Juric jest Kanadyjczyk chorwackiego pochodzenia?

 • kamuimac

  Oceniono 7 razy -1

  Szkoda że dziennikarz nie doszukał informacji co w zamian ci dobrzy Samarytanie z Gibała i pod ochroną Gowina na czele będą mogli wybudować na terenach naleAcych do Wisły :) i ile zarobią na dzierżawie tak atrakcyjnych gruntów :)

 • hockib

  Oceniono 4 razy -2

  Kolejne dwa miliony długu przy 100 milionach obecnych różnicy nie robią.

 • somekindofhope

  Oceniono 4 razy -2

  Kambodżanka od dawna jest pudrowanym trupem, już dawno powinna być zabrana licencja!

 • olal.bana.gw

  Oceniono 4 razy -2

  A dlugi? A kaska wyprowadzona przez Marzenka S.? Co na to uczciwy PZPN? Geszeft na poziomie zwiazku? Ladnie to tak? Widzew, Polonie to uyblsce? Za malo bylo do rasi? Kto sie tam wypowie z uczciwych, moze Zdzisio K. ostoja przejrzystosci w PZPN?

 • skokens

  Oceniono 4 razy -2

  Spłacili coś? Czy dalej penSyjE biorom i naciongajom?

 • talajot

  Oceniono 12 razy -2

  a to skisłą obowiązują inne przepisy niż pozostałe kluby?
  wymagania licencyjne to fikcja?
  oni coś sobie załatwiają bokiem?
  kolejny wałek w polskiej skopanej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX