Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie. Górnik Zabrze wykupił młodzieżowego reprezentanta Polski

Górnik Zabrze wykupił Pawła Bochniewicza z włoskiego Udinese. Młodzieżowy reprezentant Polski podpisał z nowym klubem dwuletnią umowę.

Paweł Bochniewicz wyjechał z Polski w wieku 16 lat. Środkowy obrońca w 2012 roku został piłkarzem włoskiej Regginy, skąd po dwóch latach trafił do Udinese. W 2015 roku Bochniewicz na dwa lata został wypożyczony do hiszpańskiej Granady.

Chociaż Polak zebrał sporo doświadczenia, to miejsca w składzie Udinese nie wywalczył. Rundę wiosenną sezonu 2017/18 Bochniewicz spędził w ekstraklasie, na wypożyczeniu w Górniku Zabrze, do którego trafił też na cały poprzedni sezon. W minionych rozgrywkach 23-latek rozegrał łącznie 36 meczów, w których strzelił jednego gola.

"Nalegałem na ten transfer"

W piątek po południu Górnik Zabrze poinformował o wykupieniu Bochniewicza z Udinese. - Nalegałem na ten transfer, aby Górnik zdecydował się wydać na niego duże pieniądze. Liczę że ten chłopak się rozwinie, że będzie kluczową postacią i powalczy o debiut w seniorskiej reprezentacji. Mam nadzieję, że pociągnie Górnika do góry. Nasza młodzież będzie mogła się wiele od niego nauczyć - powiedział koordynator ds. sportowych i doradca zarządu klubu, Artur Płatek.

Bochniewicz, który niedawno brał udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy, podpisał ze śląskim klubem dwuletnią umowę.

Więcej o: