Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trener nie chce przedłużyć kontraktu w Ekstraklasie. Wielki powrót Adama Nawałki?

Górnik Zabrze może niebawem stracić trenera. Jak informuje serwis 2x45.info, Marcin Brosz zagroził nieprzedłużeniem niebawem wygasającego kontraktu. Na jego miejsce prezydent Zabrza widzi Adama Nawałkę.

30 czerwca wygasa kontrakt Marcina Brosza z Górnikiem Zabrze. 46-letni trener wciąż nie przedłużył umowy ze śląskim klubem. Strony nie mogą się dogadać, bo szkoleniowiec oczekuje realnych wzmocnień przed nowym sezonem, a Górnik nie chce mu ich zagwarantować. Jak informuje serwis 2x45.info, Brosz miał zagrozić nieprzedłużeniem niebawem wygasającej umowy.

Kilka dni temu w urzędzie miasta w Zabrzu miało dojść do ważnego spotkania. Obecni byli m.in.: Bartosz Sarnowski, prezes Górnika, Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta oraz Marcin Brosz. Ten ostatni miał opuścić urząd "wyraźnie wzburzony". 

Trener chciałby poważnych wzmocnień. Obecnie na testach w Górniku przebywają Dawid Kudła, Alasana Manneh oraz Juan Bauza, ale Brosz oczekuje większych nazwisk. Tym bardziej, że z zespołu odeszli ostatnio Walerian Gwili, Szymon Żurkowski i Dani Suarez. Niewykluczone także, że i Paweł Bochniewicz po mistrzostwach Europy U-21 znajdzie nowy klub.

Wielki powrót Nawałki?

Skoro przyszłość Brosza  w Górniku jest niepewna, to w Zabrzu zaczęto zastanawiać się nad jego następcą. Prezydent miasta Mańka-Szulik miała zaproponować kandydaturę Adama Nawałki. Dla byłego selekcjonera polskiej reprezentacji byłby do powrót do Górnika, który prowadził w latach 2010-2013.

Więcej o:
Komentarze (41)
Trener nie chce przedłużyć kontraktu w Ekstraklasie. Wielki powrót Adama Nawałki?
Zaloguj się
 • nalesniku

  Oceniono 22 razy 22

  siedzi adaś w fotelu i sobie myśli... co by tu jeszcze spjerdolić?
  i wtedy dzwoni telefon: halo, my z górnika zabrze...

 • debordian

  Oceniono 21 razy 19

  Nie mają kasy na piłkarzy, a mają kasę na Nawałkę? Brosz uciekaj stamtąd jak najszybciej, każdy klub Cię weźmie!

 • d33mariusz

  Oceniono 16 razy 14

  Kierowcy autobusów w Zabrzu już mają stracha.

 • jankaz.kot

  Oceniono 12 razy 12

  Jeżeli to prawda to koniec Górnika , chociaż po doniesieniach o wzmocnieniach to okazuje się że Górnik zamiast bazować na mlodych graczy z Polski idzie drogą reszty szrot z zagranicy

 • wiserius

  Oceniono 13 razy 9

  Przepraszam bardzo - ale na czym ma polegać ów "wielki powrót A. N."??? Gdzie jest ta "wielkość"???

 • miloszmilyy

  Oceniono 8 razy 8

  Szkoda Górnika chyba że chce grać w I lidze

 • drumandi

  Oceniono 12 razy 8

  Łoooo! To już po Górniku

 • mp102

  Oceniono 8 razy 6

  W sumie to jest dobre miejsce dla niego. Zawsze się sprawdzał w klubach bez ambicji i presji. Tam ma się dużo więcej czasu, a Brosz facet się tam marnuje. Bo ma papiery na trenera, ale ciągle trafia do klubów z problemami finansowymi i organizacyjnymi.

 • irishrem

  Oceniono 4 razy 4

  Czy Gazeta jest porąbana z tymi ,, wielkimi powrotami'' ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX