Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków sprzedaje i kupuje piłkarzy. Dwóch pomocników na celowniku

Jak informuje "Gazeta Krakowska", wiele wskazuje na to, że przedłużony zostanie kontrakt Łukasza Burligi z Wisłą Kraków, a z klubem pożegnają się m.in. Mateusz Lis i Patryk Małecki. "Biała Gwiazda" ma jednak już na swoim celowniku dwóch zagranicznych pomocników.

Jak informuje "Gazeta Krakowska", bardzo prawdopodobny wydaje się scenariusz, zgodnie z którym Łukasz Burliga przedłuży swój kontrakt z Wisłą Kraków. Piłkarz, który wrócił do krakowskiego zespołu zimą, ma umowę ważną do końca czerwca, jednak już od kilku tygodni trwają rozmowy dotyczące jej przedłużenia. Obie strony miały dojść do porozumienia, a obrońca ma w najbliższych dniach podpisać nowy kontrakt.

Z klubem mają natomiast pożegnać się Patryk Małecki i Mateusz Lis. Pomocnik był w poprzednim sezonie wypożyczony do Spartaka Trnawa, jednak nie wyraża chęci powrotu do krakowskiego zespołu. Trwają obecnie rozmowy dotyczące rozwiązania umowy. Małecki ma oferty z innych klubów, więc ta kwestia powinna zostać rozwiązana w niedługim czasie. Z kolei bramkarzem "Białej Gwiazdy" zainteresowane były zespoły z Portugalii, a teraz pojawiły się informacje o chęci wykupu Lisa przez jeden z klubów belgijskich. Oferta ma być na tyle poważna, że Wisła nie będzie stawiać oporu przed jego sprzedażą.

Wisła Kraków pozyskała w letnim okienku transferowym już trzech piłkarzy - Davida Niepsuja, Michała Maka i Rafała Janickiego. Wiele wskazuje na to, że to nie koniec transferów. Trwają rozmowy z krakowskimi biznesmenami w sprawie dofinansowania kolejnych wzmocnień. "Biała Gwiazda" jest zainteresowana pozyskaniem 23-letniego reprezentanta Słowenii, Domena Crnigoja, który w ostatnim sezonie grał w barwach szwajcarskiego FC Lugano. Słoweniec w meczu eliminacji do mistrzostw Europy z Łotwą strzelił jednak dwie bramki, co znacznie podniosło kwotę, za którą szwajcarski klub byłby gotów sprzedać pomocnika.

Stąd pojawił się inny pomysł, a konkretnie transfer Słowaka Martina Chriena, który jest zawodnikiem Benfiki Lizbona, jednak ostatni sezon spędził na wypożyczeniu do Santa Clary. W zakończonych niedawno rozgrywkach rozegrał 18 spotkań, w których strzelił jedną bramkę. Jego wartość jest znacznie niższa niż Słoweńca, więc szanse na jego transfer są zdecydowanie większe niż w przypadku Crnigoja.

Więcej o: