Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia może sprzedać kolejnego piłkarza. Portugalski agent wycenił go na sześć mln euro

- Wieteska ma ogromny potencjał. Ze względu na liczne transfery Polaków do klubów zagranicznych ich wartość znacząco poszła do góry - na łamach dziennika "A Bola" przyznał Gaspar Freire, agent piłkarski, który w przeszłości pracował przy transferach Pawła Kieszka, Przemysława Kaźmierczaka, Rafała Grzelaka i Marka Saganowskiego do Portugalii.

Mateusz Wieteska może być siódmym zawodnikiem, który w letnim oknie transferowym opuści Legię Warszawa. Środkowym obrońcą wicemistrzów Polski, aktualnie przebywającym na mistrzostwach Europy U-21, interesuje się m.in. SC Braga.

Po pojawieniu się informacji dotyczących możliwego transferu Wieteski do Portugalii o wycenę polskiego zawodnika został poproszony Gaspar Freire, agent piłkarski, który w przeszłości pośredniczył przy transferach polskich piłkarzy do ligi portugalskiej. - Wieteska ma ogromny potencjał. Ze względu na liczne transfery Polaków do klubów zagranicznych ich wartość znacząco poszła do góry. Zielinski i Piątek zrobili tę różnicę. Polacy są cenieni w Europie - przyznał menedżer. I po chwili dodał, że jego zdaniem wartość Wieteski w tej chwili wynosi ok. sześć mln euro.

Wartość ta możne jednak jeszcze wzrosnąć, bo Wieteska przebywa we Włoszech, gdzie wraz z reprezentacją Polski U-21 bierze udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy. 22-letni środkowy obrońca w pierwszym meczu fazy grupowej rozegrał 90 minut, podczas których zaprezentował się przyzwoicie. Nie uniknął jednak poważnego błędu, który biało-czerwonych kosztował utratę pierwszej bramki (mecz z Belgią zakończył się zwycięstwem Polski 3:2).

Więcej o:
Komentarze (5)
Legia może sprzedać kolejnego piłkarza. Portugalski agent wycenił go na 6 mln euro
Zaloguj się
 • somekindofhope

  Oceniono 3 razy 3

  Nie ma to jak agent wycenia piłkarzy, bardzo "obiektywne"!

 • agenciputinawon

  Oceniono 4 razy 2

  Tylko sześć milionów euro? Teraz transfery nie schodzą poniżej 100 mln (np. Hazard). 6 mln to 1/16 takiej sumy. Czy pan Wieteska jest kilkanaście razy gorszy? Skąd, niech będzie nawet trzy razy gorszy (a przecież nie jest), Cena wywoławcza powinna więc być nie niższa niż 35 mln euro.

 • kalowiec

  Oceniono 1 raz 1

  dzisiaj ta wartość spadnie, Wieteska zasadzi samobója...

 • zdzislawdyrman

  0

  no to do Bragi na bank nie pojdzie - oni za Polaka nie zaplaca takiej kwoty. chyba, ze pilkarz wyrobi sobie portugalski paszport

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX