Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa przedłużyła umowę z Inakim Astizem. Będzie jak Dudka w Lechu Poznań

Legia Warszawa przedłużyła umowę z Inakim Astizem. Piłkarz zostanie w klubie do czerwca 2020 roku, ale będzie teraz pełnić nową rolę w drużynie i będzie poprawiać współpracę między pierwszą a drugą drużyną dbając o rozwój młodych piłkarzy.

Inaki Astiz podpisał z Legią Warszawa nowy kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2020 roku. Hiszpan zdobył z klubem trzy mistrzostwa, sześć Pucharów Polski i Superpuchar, a teraz zajmie się poprawą współpracy między pierwszą a drugą drużyną. Astiz będzie więc w Legii pełnił rolę podobną do tej, którą przez ostatnie lata pełnił w Lechu Poznań Dariusz Dudka, który grał w rezerwach i był odpowiedzialny za współpracę z młodymi piłkarzami, a teraz jego rolę ma przejąć Grzegorz Wojtkowiak. 

W Legii powstała bardzo podobna rola, którą teraz pełnić będzie własnie hiszpański obrońca. - Pozostanie Inakiego Astiza w Legii to część większego planu budowania drużyny i rozwoju zawodników. Inaki będzie pełnił szczególną rolę, będąc łącznikiem między pierwszym i drugim zespołem. Korzystając ze swojego doświadczenia ma wspierać rozwój młodych piłkarzy w wielu wymiarach - powiedział portalowi Legia.com Radosław Kucharski, dyrektor sportowy Legii Warszawa.

Więcej o:
Komentarze (1)
Legia Warszawa przedłużyła umowę z Inakim Astizem. Będzie jak Dudka w Lechu Poznań
Zaloguj się
  • debordian

    Oceniono 3 razy -1

    Wojtkowiak? On już grał w rezerwach Lechii. Był raczej pośmiewiskiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX