Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa straciła kolejnego piłkarza! Symbol klubu, jeden z ulubieńców kibiców

To już pewne! Arkadiusz Malarz odchodzi z Legii Warszawa. 38-letni bramkarz pożegnał się z klubem i kibicami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Chciałem podziękować za te lata gry w moim klubie. Dziękuję, że pozwoliliście być częścią tego wspaniałego klubu. Dziękuję wszystkim ludziom związanym z Legią; pracownikom, trenerom i kolegom z drużyny, dziękuję trenerom i zawodnikom drugiej drużyny - napisał Arkadiusz Malarz na Twitterze. - Zawsze będę trzymał kciuki i kibicował Legii. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia - dodał.

Legia Warszawa chciała zatrzymać Malarz w klubie, ale w roli trenera akademii. 38-letni bramkarz nie zamierza jednak kończyć sportowej kariery. Jego przyszłość nie jest jeszcze znana. Nieoficjalnie mówi się, że Malarz zostanie w ekstraklasie i trafi do Wisły Płock, z którą prowadzi rozmowy.

Arkadiusz Malarz trafił do Legii Warszawa w 2015 roku z GKS-u Bełchatów. W barwach warszawskiego klubu rozegrał 138 meczów. Występował z Legią w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Był jednym z jej najlepszych piłkarzy.

Legia Warszawa tłumaczy nieprzedłużenie kontraktu z Malarzem

- Podjęliśmy decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu z Arkiem, ale bardzo doceniamy nie tylko jego zasługi, ale i charakter oraz zaangażowanie, dlatego chcemy, aby dalej był częścią Legii, przekazywał swoją wiedzę młodym zawodnikom i budował przyszłość klubu. Rozumiemy jednak jego ambicję sportową i decyzję, że wciąż chce realizować się jako zawodnik. Szanujemy to, więc na dzisiaj dziękujemy za wszystko i życzymy mu powodzenia - przyznał Radosław Kucharski, dyrektor sportowy Legii na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Więcej o:
Komentarze (19)
Legia Warszawa straciła kolejnego piłkarza! Symbol klubu, jeden z ulubieńców kibiców
Zaloguj się
 • wojtasar

  Oceniono 8 razy 6

  jak rasowy malarz rączki uwalane w farbie

 • rumun106

  Oceniono 7 razy 5

  teraz na plecach dziara I love Wisła Płock :) :) forever

 • Sasuke Uchiha

  Oceniono 5 razy 3

  Jeden z najlepszych bramkarzy
  Symbol pod względem umiejętności jak i charakteru
  Osoba która jak nikt inny identyfikuje się z klubem

  Ok Loczek będziesz żałował że takich legend pozbywasz się lekką ręką a zostawiasz zagraniczne wynalazki i cierzniaka na ławie który broni 3% strzałów celnych na bramkę....

 • doktoron

  Oceniono 5 razy 3

  Gościu, który 4 lata gra w Legii jest jej symbolem. Gratuluję. Szkoda, że Polonia nie traktuje go jako symbol, albo GKS.

 • segregator-a5

  Oceniono 4 razy 2

  Do zobaczenia? Gdzie? W Canal+ jako ekspert-inaczej, krasomówca? Była już truskawka na torcie. Co tym razem na nim wyląduje, grucha?

 • accojti

  Oceniono 1 raz 1

  Symbolem Legii to jest Lucjan Brychczy i Kazimierz Deyna. Malarz był przeciętny. Jeżeli taki wspaniały to dlaczego nie brano go do kadry ? Właśnie dlatego, że był przeciętny. Nie grał nogami. Każdy wykop, no 90% to była strata. Dobrze radził sobie na linii. Wszyscy grali na wrzutki w okolice pola bramkowego bo wiedzieli że Malarz nie łapie. Czy już nie pamiętacie ile goli straciła Legia po stałych fragmentach gry ? Grał, skończyło się, dzięki.

 • qznia

  Oceniono 5 razy 1

  Symbolem 7egii jest "pijany Kierowca" i na tym poprzestańmy
  jaki klub takie symbole, klub zawsze wiszący na klamce aktualnej władzy

 • pawel.ccc

  Oceniono 5 razy 1

  Który to symbol ? Elektryczny Malarz po czterech latach w Legii z czego dwa sezony na ławce czy Radowic wyciągnięty z trzy lata temu z ławki rezerwowych Partizana ?

 • wozdo

  Oceniono 6 razy 0

  symbolem tego klubu jest podkupywanie talentów klubom z całej Polski przed ponad 100 lat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX