Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Co dalej z Marcinem Broszem? Przyszłość trenera Górnika Zabrze przesądzona

Wygasający w czerwcu kontrakt Marcina Brosza z Górnikiem Zabrze zostanie przedłużony - informuje dziennik "Sport". Oficjalne potwierdzenie nowego kontraktu dla 46-letniego trenera ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni.

Marcin Brosz zrealizował cel i utrzymał Górnika Zabrze w ekstraklasie. 14-krotny mistrz Polski zajął 11. miejsce w ekstraklasie w sezonie 2018/2019, a utrzymanie zapewnił sobie na dwie kolejki przed końcem sezonu. W trakcie walki o utrzymanie sytuacja Marcina Brosza nie była pewna, ale teraz 46-letni szkoleniowiec ma dopisać nowy kontrakt z zabrzańskim klubem.

Materiał wideo pochodzi z serwisu VOD

- Nieoficjalnie wiadomo, że umowa zostanie przedłużona. Szczegóły mają być podane do publicznej wiadomości w najbliższych dniach. To dobre rozwiązanie, bo Brosz przez trzy lata w Zabrzu pokazał, że wiele może zrobić - pisze w swoim tekście Michał Zichlarz, dziennikarz dziennika "Sport".

Jednym z celów Brosza w nowym sezonie ma być wprowadzanie do drużyny kolejnych młodych zawodników. Jednocześnie klub stara się zatrzymać w zespole swoich najlepszych piłkarzy - Pawła Boczniewicza czy gruzińskiego pomocnik Walerian Gwilia, który jest wypożyczony do Górnika ze szwajcarskiego FC Luzern.

Marcin Brosz24422593 prowadzi Górnika Zabrze od 1 lipca 2016 roku. Wcześniej pracował w Koronie Kielce, Piaście Gliwice, Odrze Wodzisław, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Koszarawie Żywiec i Polonii Bytom.

Więcej o:
Komentarze (4)
Co dalej z Marcinem Broszem? Przyszłość trenera Górnika Zabrze przesądzona
Zaloguj się
  • debordian

    Oceniono 2 razy 2

    I bardzo dobrze. Świetnie wykonana robota w rundzie wiosennej. Ugranie z tymi grajkami utrzymania w dobrym stylu, to naprawdę niezłe osiągniecie. Niezłe transfery, Gwilia świetnie wprowadzony w drużynę, Matras na poziomie, zawsze groźni młodzi. Kilka lat, ze sprzedażą młodych talentów, i Górnik osiągnie stabilność finansową i stałe miejsce w ESA. Tylko cierpliwości, spokoju, i jednostajnnego planu działaniu, bez niepotrzebnych zrywów.

  • poloksg

    0

    Gdzie jest dominik szopienicki ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX