Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nie będzie hitowego transferu w Ekstraklasie. Zbyt duże oczekiwania finansowe

Filip Starzyński latem najprawdopodobniej nie opuści Zagłębia Lubin. Pomocnikiem interesowała się Lechia Gdańsk, ale jego obecny klub zażądał zbyt dużych pieniędzy. Według informacji "Przeglądu Sportowego" lubinianie za 28-latka oczekiwali dwóch milionów złotych.

- Filip Starzyński rzeczywiście był w kręgu naszych zainteresowań. Skierowaliśmy do Zagłębia zapytanie w sprawie warunków ewentualnego transferu i w odpowiedzi usłyszeliśmy taką kwotę, która dla nas jest zupełnie nie do przyjęcia. Oczywiście klub ma prawo żądać dużych pieniędzy za swojego czołowego piłkarza, ale my musimy przestrzegać dyscypliny finansowej - w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przyznał prezes Lechii, Adam Mandziara.

Zdaniem dziennika Zagłębie wyceniło Starzyńskiego na dwa miliony złotych. Czyli mniej, niż zapisana w kontrakcie kwota odstępnego, ale i tak więcej, niż można się było spodziewać. Trudno bowiem oczekiwać, by po kończącego w tym roku 28-lat piłkarza, który kilka sezonów temu nie poradził sobie w lidze belgijskiej, zgłosił się zagraniczny klub, będący w stanie spełnić oczekiwania finansowe Zagłębia. Żądania lubinian mogą dziwić także z powodu tego, że Starzyńskiemu za rok kończy się kontrakt, co oznacza, że zimą będzie on mógł porozumieć się z nowym pracodawcą, a po zakończeniu kolejnego sezonu "Miedziowi" nie otrzymają za niego nawet złotówki.

Starzyński ma za sobą bardzo udany sezon. W 33 meczach strzelił bowiem 13 goli i zaliczył 7 asyst. Gdyby trafił do Lechii, byłby piątym wzmocnieniem gdańszczan, bo do drużyny Piotra Stokowca dołączyli już Mario Maloca, Maciej Gajos, Paweł Żuk i Żarko Udoviczić.

Więcej o:
Komentarze (22)
Nie będzie hitowego transferu w Ekstraklasie. Zbyt duże oczekiwania finansowe
Zaloguj się
 • taiczo

  Oceniono 7 razy 5

  Skoro klubu, który bił się o MP ma plany na el.LE nie stać na zapłacenie jednego z najlepszych graczy w eklapie 2mln to z czym do ludzi??? Coś czuje że nim wystartuje kolejny sezon kabaretoklapy to wszyscy jej przedstawiciele zakończą męczarnie pt.el.LE

 • jml13060

  Oceniono 13 razy 5

  Ale emocje. Podstarzały zawodnik z kiepskiego klubu w kiepskiej lidze, o umiejętnościach piłkarskich negatywnie zweryfikowanych przez wyjazd do belgijskiej ligi, został wyceniony na dwa miliony w lokalnej walucie. Sensacja. A polscy młodzieżowcy U20 w żałosnym stylu dostają baty od rówieśników z Kolumbii ... i nie jest to ich ostatni wyczyn w tym turnieju. Cieszcie się narody.

 • tzils

  Oceniono 6 razy 2

  Masakra. Najlepszy chyba Polak w tej lidze jest dostępny za niecałe 500tys euro, a dla nich to za dużo... Jaga niedawno dała po 400 tys. Za Kostala i Imaza którzy są dużo poniżej poziomu Starzynskiego.

 • larsek

  Oceniono 2 razy 2

  haha gwiazdy ekstraligi, w Czechach zarabiają około 1/3 tego co w polskiej, ale corocznie graja w europejskich pucharach. Polskie kluby odpadają w eliminacjach...

 • lionold

  Oceniono 4 razy 2

  Zbyt szybko formułuje się opinię, że ci co przyszli już stanowią dla Lechii wzmocnienie. To się okaże dopiero po paru miesiącach ich gry.

 • black.asmodeus

  Oceniono 1 raz 1

  Jak dla was 2 mln za niego to grosze to go sobie kupcie.Lechia już raz przepłaciła za piłkarzy, jak to się skończyło wiadomo..

 • kamilkamas84

  Oceniono 3 razy 1

  465 000 EUR to jednak za dużo za bardzo dobrego, jak na polskie warunki, piłkarza. Lepiej ściągać szrot zza granicy. JPDL

 • kosmyg

  Oceniono 3 razy 1

  Mnie dziwi zdziwienie, 2 miliony za de facto sezon gry czołowego zawodnika klubu to dużo, ale nie kosmicznie dużo. Z 2 milionów odpadną prowizje, do tego trzeba kogoś sprowadzić na jego miejsce i zysk na czysto robi się dużo mniejszy a w ekstraklapie każde miejsce w tabeli to + kilkaset tysięcy zł, więc ciśnienia nie ma.

 • black.asmodeus

  0

  Jak dla was 2 mln to mało to sobie go kupcie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX