Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Podejrzane zakłady bukmacherskie na meczu Ekstraklasy. PZPN wszczął postępowanie

"PZPN wszczął postępowanie w związku z informacjami o podejrzanych próbach dokonania zakładów bukmacherskich dotyczących meczu Śląska Wrocław z Arką Gdynia" - czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W ostatniej kolejce LOTTO Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał 4:0 z Arką Gdynia. Spotkanie nie miało już znaczenia co do ostatecznego układu tabeli, gdyż obie drużyny miały już zapewnione utrzymanie w lidze. Postępowanie, które wszczął PZPN, tyczy się podejrzanych zakładów odnośnie żółtych i czerwonych kartek w tym spotkaniu.

Przypomnijmy: pod koniec pierwszej połowy Adam Deja został ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko. Pojedynczymi żółtymi kartkami zostali ukarani: Luka Zarandia i Marko Vejinović z Arki oraz Augusto ze Śląska Wrocław.

- "Adam Gilarski, Rzecznik Dyscyplinarny Polskiego Związku Piłki Nożnej, wszczął postępowanie wyjaśniające w związku z informacjami o podejrzanych (nietypowych) próbach dokonania zakładów bukmacherskich na zdarzenia meczowe, w trakcie spotkanie LOTTO Ekstraklasy pomiędzy drużynami Śląska Wrocław oraz Arki Gdynia w dniu 18 maja 2019 roku, w szczególności otrzymywane przez zawodników żółte i czerwone kartki".

"Rzecznik Dyscyplinarny PZPN w powyższej sprawie współpracuje z Komendą Główna Policji oraz legalnie działającymi w Polsce firmami bukmacherskimi, celem wyjaśnienia okoliczności, mogących stanowić przestępstwa, o których mowa w art. 46-47 ustawy o sporcie oraz przewinienia dyscyplinarne match-fixingu, o których mowa w art. 107 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN" - czytamy na portalu laczynaspilka.pl

Więcej o:
Komentarze (33)
Podejrzane zakłady bukmacherskie na meczu Ekstraklasy. PZPN wszczął postępowanie
Zaloguj się
 • tksiazek

  Oceniono 10 razy 8

  Bo tylko frajerzy robią przekręty ma wynikach meczów. To się od razu wyda. Dziś tacy oszuści robią to na zakładach ile będzie kartek, kto strzeli jako pierwszy bramkę itp. A że jeszcze bez stawki, więc kto by się przyglądał...

 • tzils

  Oceniono 8 razy 4

  Niech się jeszcze Sedlarowi przyjrzą lepiej bo w meczu Piast - Jaga "nie był sobą".

 • hunter4

  Oceniono 11 razy 1

  Arka i wszystko jasne. Rychu jestesmy z toba.

 • pepe098

  0

  Jeśli coś jest na rzeczy to mam nadzieję że służby ścigania dopadną tych cwaniaczków. Podoba mi się że firmy bukmacherskie wyraziły gotowość współpracy w tym temacie.

 • thedymero

  0

  Kto poważny gra na polskich zakładach z podatkiem od stawki 12%? To już bet365 niemiecki ma 5% od wygranej, nie mówiąc już o profesjonalnych bukmacherach typu Pinnacle.

 • mario72

  0

  górnik zabrze - wisła płock, wygrana gości, wisła-korona 4-5, porażka rakowa w ostatniej kolejce, remis wisły z sosnowcem, jest tego trochę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX