Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wielka feta w Gliwicach z piwem w ręku i śpiewem na ustach. Fornalik pierwszą "ofiarą" świętowania

Piast Gliwice wygrał z Lechem Poznań 1:0 i został nowym mistrzem Polski. Tuż po ostatnim gwizdku sędziego Szymona Marciniaka w Gliwicach rozpoczął się bal. Piłkarze i sztab szkoleniowy najpierw odebrali medale i puchar, a później wsiedli do specjalnego autokaru i pojechali świętować historyczny sukces wspólnie z kibicami. Z piwem w ręku i śpiewem na ustach. - Gliwice szybko nie zasną. Będziemy świętować do białego rana - przyznał Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta, w rozmowie ze Sport.pl.

Specjalne koszulki, szampan i dużo piwa. Tak wyglądała historyczna feta Piasta Gliwice na stadionie przy ul. Okrzei. Najpierw oblany został Waldemar Fornalik, później Martin Konczkowski gonił z wielkim kuflem piwa Joela Valencię, ale Ekwadorczyk okazał się zbyt szybki i uciekł swojemu koledze. Było spontanicznie i bezpiecznie. Piłkarze cieszyli się na murawie, kibice na trybunach (nie wybiegli na murawę tuż po ostatnim gwizdku). Na murawie pojawiły się tyko rodziny piłkarzy. Wspólne zdjęcia, wywiady i chwile czułości.

Feta szybko przeniosła ze stadionu na ulice Gliwic. Piłkarze i sztab szkoleniowy wsiedli do odkrytego autokaru i pojechali na zabawę z kibicami. Przejadą ul. Zwycięstwa i zatrzymają się na Placu Krakowskim. - Gliwice szybko nie zasną. Będziemy świętować do białego rana. Mamy zorganizowaną imprezę. Dobrze, że gala ekstraklasy jest w poniedziałek wieczorem. Dojdziemy do siebie - śmiał się Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice, w rozmowie ze Sport.pl.

Piast Gliwice wygrał z Lechem Poznań 1:0 po golu Piotra Parzyszka i został nowym mistrzem Polski. Dla klubu z Gliwic to pierwsze mistrzostwo w historii. Sezon 2018/2019 zespół Waldemara Fornalika zakończył z czteropunktową przewagą nad Legią Warszawa.

Więcej o:
Komentarze (61)
Wielka feta w Gliwicach z piwem w ręku i śpiewem na ustach. Fornalik pierwszą "ofiarą" świętowania
Zaloguj się
 • patryk.nijaki

  Oceniono 23 razy 21

  To bardzo miłe zdarzenie. Skromny klub bez potężnych sponsorów i "wielkich" gwiazd dał radę ograć wielkich tuzów. Piast dał nadzieję innym klubom do których sponsorzy nie pukają tak chętnie. Jak widać jak się jest ambitnym i jeszcze chce się grać do końca to odnosi się sukces, na nasze super-kluby, tzw lokomotywy ligi okazują się wydmuszkami i to bardzo drogimi. Fajnie by było gdyby Piast pokazał się z przyzwoitej strony za granicą. Powodzenia.

 • yyyggg13

  Oceniono 11 razy 11

  Prawie 6 razy niższy budżet. Co pan na to, panie Mioduski? Może niech pan sobie da spokój z prezesurą, nie zna się pan na tym, albo niech pan już nas nie uszczęśliwia swoimi wyborami trenerów tylko niech pan zatrudni osoby kompetentne. Trener nie musi być przystojny I dobrze mówić po angielsku. Legia to nie jest wybieg modeli, to klub piłkarski.

 • nawasaqi

  Oceniono 11 razy 11

  Żale w studio dziennikarzy bezcenne a Wieszczycki i mało się nie popłakał. Gratki dla Piasta.

 • yosemitesam

  Oceniono 12 razy 10

  Świetna robota Panie Fornalik! Drużyna bez wielkich nazwisk - nawet jak na poziom naszej ligi, ze skromnym budżetem, ale bardzo dobrze poukładana taktycznie. Tylko pogratulować.

 • harnas2001

  Oceniono 10 razy 10

  SZACUN!!!

 • 1111pln

  Oceniono 10 razy 10

  Gratulacje mistrzom Polski...

 • imprest

  Oceniono 22 razy 10

  Piękna feta.
  Pozdrowienia dla wszystkich kibiców piłki nożnej z Polski, oprócz warszawy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX