Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wściekły Aleksandar Vuković wskazał największego legionistę. "Bardzo żałuję, że odchodzi"

- Legionista, który się klepie po herbie i gada to żaden legionista. Legionistą jest ten, co zapier**** na boisku. Kimś takim w tej drużynie jest Adam Hlousek. To największy legionista, bardzo żałuję, że od nas odchodzi - wskazywał Aleksandar Vuković, trener Legii Warszawa, która w niedzielę zremisowała 2:2 z Zagłębiem Lubin.

Remis z Zagłębiem tak naprawdę Legii nie dawał nic. Piast co prawda wygrał z Lechem (1:0), ale nawet jakby przegrał, to i tak zostałby mistrzem Polski. - Mogę obiecać jedną rzecz: niezależnie jak długo będę trenerem, zrobię coś dla tego klubu: obalę kilka mitów, oczyszczę to miejsce, co jest potrzebne mi, ale też kolejnym trenerom, którzy przyjdą tutaj po mnie - zaczął pomeczową konferencję zachrypiałym głosem Vuković. I mówił dalej: - Kiedy tutaj trafiłem, było gorzej. Wygrywając w kwietniu, udawało się pewne rzeczy tuszować, ale to nie wystarczyło, by odnieść sukces. Nie chcę zabrzmieć jak mój poprzednik, który k...a tylko liczył tych, których przeskoczył, ale prawda jest taka, że gdybyśmy nawet teraz zostali mistrzem, tytuł zdobylibyśmy psim swędem. Tak, psim swędem.

Legia Warszawa przestała punktować. Vuković: Nie wszystko w tej drużynie funkcjonuje

Legia Warszawa miała szanse na mistrzostwo do ostatniej kolejki. W rundzie finałowej zdobyła jednak tylko siedem punktów na 21 możliwych. - Na pewno przestaliśmy punktować przez moje błędy, ale nie tylko. Wiem, że teraz jest rozgoryczenie, złość. Ale czy klub robił jakikolwiek postęp po poprzednich mistrzostwach? - pytał Vuković. I sam tłumaczył: - Końcówka sezonu świadczy o tym, że nie wszystko w tej drużynie funkcjonuje. To zespół, który nie ma najlepszej mentalności. To są rzeczy, których nie widać, ale one sprawiają, że potem na boisku wiele rzeczy po prostu nie działa. Bo legionista, który klepie się po herbie i gada to żaden legionista. Legionistą jest ten, co zapier…la na boisku. Kimś takim w tej drużynie jest Adam Hlousek. To największy legionista, bardzo żałuję, że od nas odchodzi - wskazywał Vuković.

- Nie oczekuję wielkiego zaufania i nie muszę go mieć, ale zrobię coś dla tego klubu i drużyny, niezależnie od tego, jak długo tutaj będę - powtórzył. - Mam pewne przemyślenia, w pewnych kwestiach zgadzam się z osobami z klubu. Na pewno wiem, kogo absolutnie nie będzie w tej drużynie jeśli ja w niej zostanę - podkreślił Vuković. A zapytany o nazwiska piłkarzy, którzy mają odejść, odparł: - Odejdzie większa grupa. Przekonacie się w lipcu, kto to będzie, kiedy zaczniemy nowy sezon.

- Żeby była jasność: nie jest tak, że będę sprowadzał zawodników do klubu. Mogę jednego czy drugiego zaproponować. Ale na pewno będę miał wpływ na to, kto zostanie. Bo chcę trenować tych, którzy liczą na sukces. Jeśli chcemy na niego liczyć - zwiększyć swoje szanse, co w zasadzie nie jest wielką filozofią - potrzeba trochę odwagi i szczerego podejścia. Ja nie będę się łudził jak kilku innych trenerów, bo w taki sposób nic się nie zmieni, ani nie zbuduje. Jeśli ktoś raz nie pobiegnie po stracie za piłką, to drugi, trzeci, czwarty raz też tego nie zrobi - zakończył Vuković.

Więcej o:
Komentarze (32)
Wściekły Aleksandar Vuković wskazał największego legionistę. "Bardzo żałuję, że odchodzi"
Zaloguj się
 • krzysztofgie

  Oceniono 8 razy 6

  Szacun za szczerość,bez owijania w bawełnę jak wiekszośc trenerów

 • Przemek Czuba

  Oceniono 4 razy 4

  Jak słuchałem prezesa Mioduskiego, który tłumaczył kolejne dziwne transfery, to pełno tam było statystki, profili gracza, cyferek. Ja myślę, że prezes Legii nie rozumie złożoności "piłkarskiej szatni". To nie działa tak, że sprowadzimy najlepszych piłkarzy w lidze i mamy same sukcesy. Drużyna to coś więcej niż suma statystyk poszczególnych graczy. Mam wrażenie, że Pan Mioduski nie potrafi tego pojąć.

 • colonel_kurtz

  Oceniono 6 razy 4

  ...a bardzo mi to wszystko obojętne.
  Piszę to jako Warszawianin od pokoleń :P

 • noriakikassai

  Oceniono 10 razy 4

  Hlousek to prawdziwy symbol amatorszczyzny Mioduskiego. Odchodzi za darmo bo ktoś czegoś na czas nie dopilnował.
  Vuko ma całkowitą rację. Zamiast Hlouska ,który w każdym meczu szarpał skrzydłem na obronie jest gorszy od niego Rocha, Zamiast Jodłowca, który z Piastem właśnie zdobył mistrzostwo, a któremu jeszcze na dodatek Legia płaci połowę pensji i partoli Antolic. Za Michalaka , który z Lechia zdobył PP dostaliśmy Stolarskiego, który już standardowo nie zdążył na skrzydle i zawalił kolejną bramkę.
  Nie przypadkiem Żewłakow (który nota bene odszedł do Zagłębia) powiedział, że w Legii jest tylko dwóch piłkarzy utożsamiających się na 100% z klubem. Dzisiaj obaj nie grali.
  Kiedy zatem dla Legii mistrzostwo Polski? Pewnie jak wróci Leśnodorski!

 • yoric

  Oceniono 2 razy 2

  Hlousek znakomity gracz.

 • 2fat

  Oceniono 4 razy 2

  Legia nie zasłużyła na mistrza w tym sezonie. Walczyła ale wymiękała zbyt często w waznych meczach. Dla sprawiedliwości Bayern zdobył mistrzostwo w ostatnim meczu.

 • seba.ameba

  Oceniono 4 razy 2

  "Mam pewne przemyślenia, w pewnych kwestiach " Utopiłem się w morzu argumentów

 • zenonbush

  Oceniono 1 raz 1

  Skomlenie pudlonistów nie pomogło. Uznajmy więc, że Legia jest moralnym Mistrzem Polski 2019 ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX