Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trener Lecha Poznań odpowiedział na nawoływania kibiców, by przegrać mecz z Piastem Gliwice

Większość kibiców Lecha Poznań chce, by ich zespół celowo przegrał z Piastem Gliwice, by uniemożliwić Legii Warszawa zdobycie mistrzostwa Polski. Trener Dariusz Żuraw wyklucza jednak taką opcję.

W ostatniej kolejce ekstraklasy Lech Poznań zagra z Piastem w Gliwicach. Równolegle, w Warszawie, Legia zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo lub remis Lecha i wygrana Legii da warszawiakom czwarty tytuł mistrza Polski z rzędu. Poznańscy kibice, dla których Legia jest największym rywalem, wolą, by ich piłkarze, którzy i tak zajmą co najwyżej szóste miejsce, podłożyli się Piastowi i zamknęli jej drogę do mistrzostwa. Takiego scenariusza obawia się Dariusz Mioduski. - Mam nadzieję, że Lech Poznań pokaże trochę swojego charakteru i nie odpuści. To byłby zły sygnał dla polskiej piłki - mówił na antenie Canal+ prezes Legii. 

Kibice Lecha Poznań zrobili na swojej stronie na Facebooku ankietę, w której pytają, czy Kolejorz powinien dążyć do zwycięstwa z Piastem Gliwice i dać tym samym Legii szansę na zdobycie mistrzostwa. Do godziny 14 udział w głosowaniu wzięło 5 tys. osób i aż 91 proc. chce, by ich zespół ten mecz odpuścił. 

Dariusz Żuraw: Lechowi Poznań to bez różnicy, kto zostanie mistrzem

Do tych sugestii odniósł się Dariusz Żuraw na konferencji prasowej. - Nastawienie do meczu jest normalne. Jedziemy zagrać dobre spotkanie i wygrać. Nie wyobrażam sobie, że ja, jako były sportowiec, miałbym inaczej do tego podejść i moi piłkarze wyszliby na boisko nie po, to żeby wygrywać. Jesteśmy sportowcami i mamy jeden cel. Gramy po to, żeby osiągać korzystne wyniki. Czy mistrzem będzie Piast, czy Legia, jest to dla nas bez różnicy. My chcemy ten sezon zakończyć jak najlepiej - powiedział Żuraw, który w czwartek został oficjalnie ogłoszony jako stały trener Lecha na najbliższe dwa sezony.

Więcej o:
Komentarze (90)
Trener Lecha Poznań odpowiedział na nawoływania kibiców, by przegrać mecz z Piastem Gliwice
Zaloguj się
 • michalbiauek

  Oceniono 16 razy 12

  Lech nie musi się podkładać by Piast ich rozjechał, wystarczy zobaczyć na wyniki gliwiczan z tej rundy. No ale warszawiacy i tak będą mieć ból dupy i twierdzić, że Lech specjalnie przegrał z Piastem.

 • yakuzo

  Oceniono 22 razy 10

  Pewnie większość tych nawołujących do porażki na co dzień wyciera sobie gębę słowem "honor", które dumnie nosi na wytatuowanej klacie czy wyklętym dresie.
  Honor dla nich się kończy nawet nie wtedy, kiedy sami mogą osiągnąć korzyść, ale komuś zaszkodzić. Ot nasza swojska maluczkość

 • pedro.666

  Oceniono 15 razy 9

  Przecież to wszystko nie ma znaczenia. Legia jest słaba i nie wygra z Zagłębiem

 • jackie53

  Oceniono 11 razy 7

  Takie artykuły to jedno wielkie sk...stwo! Co to ma na celu? Że jeśli Lech przegra to znaczy że się podłożył?! Czemu ma to służyć?! A jeśli wygra, to będzie ok? Wtedy będziecie się rozpisywać, że Legia "udowodniła że jest najlepsza". A jeśli Legia przegra z Zagłębiem - co jest bardzo prawdopodobne, to co wtedy? Opanujecie się do cholery!!!

 • kontra.punkt

  Oceniono 15 razy 7

  Legia apeluje do Lecha o poważne podejście do meczu po tym, jak z Lechią wgrałą dzięki sędziemu.
  Śmiechu warte :-)

 • talajot

  Oceniono 5 razy 5

  ale o czym dyskusja?
  Legia nie ma szans wygrać z Zagłębiem, bo jest na tą chwilę po prostu za słaba.
  Poza tym Mioduski wcale nie chce zdobyć mistrzostwa:
  - po pierwsze - jeszcze nie zapłacił za poprzednie i nie ma na to kasy, a co dopiero mówić o premiach za tegorocznego mistrza
  - po drugie - wielu piłkarzy odchodzi - po co płacić kasę komuś, kogo za tydzień już nie będzie w Warszawie.
  Mój typ: zwycięstwo lub remis Piasta, remis Legii

 • mixman240

  Oceniono 7 razy 5

  Honorowo postępuje się wobec tych, którzy sami maja honor. Tak więc Legia Warszawa nie zasługuje na jakiekolwiek honorowe traktowanie. Proste dla wszystkich, z wyjątkiem słoików, którym grunt osuwa się spod nóg i tak rozpaczliwie szukają jakiejkolwiek deski ratunku, że nagle przypomnieli sobie o honorze. Żenujące.

 • norge

  Oceniono 7 razy 5

  Ja jako kibic Legii, mogę stwierdzić, że i tak Piast będzie mistrzem, a twarz warto zachować, bo tę się ma tylko jedną.

 • opalinski19

  Oceniono 9 razy 5

  Dariusz Mioduski to może się obawiać. Za niedługo wyjdzie jego niewydolność finansowa.
  Legia wróci do gry z budżetem 1/3 obecnego i dopiero pokaże pazury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX