Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lech Poznań ma kandydatów na nowego trenera. Trzech Polaków na liście

Lech Poznań szuka nowego trenera. Na liście władz klubu znalazło się pięć nazwisk, w tym trzech Polaków - informuje Piotr Wołosik z "Przeglądu Sportowego".

Lech Poznań obecnie jest prowadzony przez Dariusza Żurawia. Przejął drużynę po zwolnieniu Adama Nawałki i jest jednym z pięciu szkoleniowców na liście. Kandydatem jest również Maciej Skorża. Prezes Karol Klimczak powiedział w "Sekcji Piłkarskiej", że "Skorża kiedyś wróci do Poznania" i że klub jest z nim w stałym kontakcie. Skorża zdobył z Lechem mistrzostwo oraz Superpuchar Polski w sezonie 2014/15, jednak został zwolniony kilka miesięcy później. Potem krótko prowadził Pogoń Szczecin, a obecnie jest trenerem olimpijskiej reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Lech Poznań w kontakcie z kolejnymi kandydatami

Trzeci polski kandydat to Ireneusz Mamrot, który po zakończeniu sezonu może odejść z Jagiellonii Białystok. Pozostali dwaj kandydaci to opcje zagraniczne. Może tu chodzić m.in. o Marko Nikolicia z węgierskiego MOL Vidi. Klimczak w "Sekcji Piłkarskiej" powiedział, że Lech jest w kontakcie również z nim. Nikolić był kandydatem na trenera Lecha już po zwolnieniu Ivana Djurdjevicia, gdy "Kolejorz" ostatecznie zdecydował się zatrudnić Adama Nawałkę.

Więcej o:
Komentarze (8)
Lech Poznań ma kandydatów na nowego trenera. Trzech Polaków na liście
Zaloguj się
 • dryfulec

  Oceniono 8 razy 8

  Jednego możemy być pewni - to będzie trener na lata. Podobnie jak ostatnich 5 trenerów :)

 • grb3

  Oceniono 6 razy 6

  No ten ich zarzad nic nie rozumie, NIC... xD

 • kondi192

  Oceniono 2 razy 2

  Ehh.. Głos Wielkopolski to nie jest źródło informacji na które warto zwracać uwagę jeśli chodzi o ploty na temat Lecha Poznań także tego Maskanta możecie wsadzić między bajki...

 • piotrm74

  0

  Oby do października ....

 • artzat74

  0

  Niech sie jeszcze chwile wstrzymaja. Niedlugo lokalny geniusz Vukovic bedzie dostepny .

 • komtow70

  Oceniono 4 razy 0

  A co z zarządem? Przyszedł Nawałka i wprowadził zasady zaangażowania w grę zamiast dreptania po boisku to został zwolniony. Obecny kandydat, pełniący obowiązki opiekuna drużyny, mówi o kopaczu, grającym w pomocy i mającym kilka strat, ani jednego odbioru i żadnego sprintu, że dobrze wypadł w meczu.

 • basia keller

  Oceniono 7 razy -1

  Dlaczego Darek nie mógłby dalej trenować Lecha? Znam go ze szkoły i gry w Wieluniu przed przejściem do Zagłębia i Hanoweru i jako trenera awaryjnego. Powinni dać mu szansę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX