Śląsk Wrocław zapewnił sobie utrzymanie! Fatalna sytuacja Miedzi Legnica. Tylko cud może ją uratować

Śląsk Wrocław zapewnił sobie utrzymanie w Lotto Ekstraklasie! W fatalnej sytuacji po 36. kolejce jest Miedź Legnica i wydaje się, że tylko cud może ją uratować przed spadkiem.

Śląsk Wrocław pokonał Miedź Legnica (2:0) w meczu 36. kolejki Lotto Ekstraklasy. Pierwszą bramkę w tym meczu z rzutu wolnego strzelił Augusto. w 94. minucie piękną bramką popisał się Radecki. Śląsk dopisał sobie kolejne trzy punkty i jest już pewny utrzymania w Ekstraklasie.

Fatalnie wygląda za to sytuacja Miedzi Legnica, która zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli. Dodatkowo zwycięstwo zanotowała Wisła Płock, która ma teraz trzy punkty przewagi nad Miedzią i do utrzymania wystarczy jej tylko remis. Przeciwnikiem Wisły Płock w ostatniej kolejce będzie Zagłębie Sosnowiec, które spadło już z Ekstraklasy. Miedź w przedostatnim meczu wyglądała jednak fatalnie i właściwie nie stworzyła sobie żadnej sytuacji. Zawodnicy Nowaka w ostatniej kolejce zagrają na wyjeździe z Wisłą Kraków.

Wspomniana Wisła Płock pokonała Górnik Zabrze w meczu 36. kolejki Lotto Ekstraklasy 1:0. Drużyna Leszka Ojrzyńskiego przerwała fatalną serię i jest blisko utrzymania. Piękną bramkę już na początku meczu strzelił Merbaszwili.

W trzecim wtorkowym meczu Korona Kielce pokonała Zagłębie Sosnowiec 4:2. Dwie bramki dla Korony zdobył Elia Soriano, ale napastnik nie wykorzystał także rzutu karnego. Dwa trafienia dołożył także Marcin Cebula. Bramki dla Sosnowca strzelali Gabedawa i Udovicić, który pięknie, dziesiątym golem w sezonie pożegnał się z sosnowiecką publicznością.