Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków dostała licencję na przyszły sezon! Legia Warszawa objęta nadzorem finansowym

Wisła Kraków dostała licencję na przyszły sezon Lotto Ekstraklasy! PZPN przyznał licencje wszystkim klubom, ale Wisła Kraków, Legia Warszawa, Śląsk Wrocław i Miedź Legnica zostały objęte nadzorem finansowym, bo kluby zmagają się z problemami.

We wtorek, 14 maja 2019 roku, na posiedzeniu plenarnym Komisja ds. Licencji Klubowych rozpatrzyła wnioski klubów występujących w Ekstraklasie o przyznanie licencji na grę w rozgrywkach Ekstraklasy oraz rozgrywkach UEFA w sezonie 2019/2020 - napisał w komunikacie Polski Związek Piłki Nożnej.

- Znów mogę napisać: Gramy! PZPN przyznał Wiśle Kraków licencję na sezon 2019/20. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ratowanie klubu - to również Wasz sukces! Mam nadzieję, że doczekamy się też wsparcia od tych, którzy największy krakowski klub wspierać powinni - napisał na Twitterze Tomasz Jażdzyński, jeden z ratowników krakowskiego klubu.

Legia Warszawa z nadzorem finansowym

Okazuje się jednak, że PZPN będzie bacznie przyglądał się finansom kilku klubów. Wśród klubów objętych nadzorem jest  Wisła Kraków, Śląsk Wrocław, Miedź Legnica i Legia Warszawa, która zmagała się z problemami finansowymi spowodowanymi brakiem awansu do europejskich pucharów przez dwa ostatnie lata. 

Warto jednak zaznaczyć, że zarówno Śląsk, jak i Wisła Kraków oraz Legia Warszawa dostały licencje na grę w pucharach rozgrywanych pod egidą UEFA, to ciekawa informacja zważywszy na to, że wymogi UEFA są bardziej restrykcyjne niż te PZPN-u.

Więcej o:
Komentarze (27)
Wisła Kraków dostała licencję na przyszły sezon! Legia Warszawa objęta nadzorem finansowym
Zaloguj się
 • agenciputinawon

  Oceniono 7 razy 5

  Hahahahaha
  Leśne dziadki, przestańcie sobie robić kpiny, skasujcie w ogóle te licencje.

 • antropoid

  Oceniono 6 razy 4

  Legię to się powinno objąć nadzorem - jak upośledzone dziecko. Bo ten klub je przypomina.
  Co sezon kary za tę samą hołotę wpuszczaną na trybuny (nr 1 to po 20 latach czekania na LM hitowy mecz z Realem grany przy pustych trybunach...), a wyniki sportowe to prawdziwe pośmiewisko - w Europie obrywają od klubów, które Legia mogłaby kupić... :)

 • misiu111333

  Oceniono 12 razy 4

  A już jutro cała Polska świętuje Mistrzostwo Piasta Gliwice 😀🍺🍷

 • 1.zenek

  Oceniono 7 razy 3

  Trudności finansowe bo nie awansowali?To żart?Ja też mam trudności bo nie wygrałem w Toto-lotka.Na dodatek wszystkie fotele w radach nadzorczych pozajmowane.Co ja teraz biedny mam zrobić?

 • antosn3

  Oceniono 2 razy 2

  a szczegóły, np w miedzi mają długi czy zaległości. Do tej pory byli jedna z niewielu druzyn która placila na czas w tej lidze-- jesli sie utrzymaja

 • urbsanowicz

  Oceniono 1 raz 1

  TO jest nie do pomyślenia Wisła Kraków zadłużenie 80 milionów i dostaje licencje na przyszły sezon.Takie Przeinaczanie Rzeczywistości nie przeszło by w Anglii czy Włoszech.Niech PZPN ze względu na zadłużenie wyda ZAKAZ JAKICHKOLWIEK TRANSFERÓW Z WISŁY KRAKÓW i DO WISŁY KRAKÓW

 • mr.fish

  Oceniono 1 raz 1

  Legła WarszaFa - najbogatszy polski klub ,,... hahaha pismaki ze sport.pl w końcu może się nauczycie, że przychody nie świadczą o "bogatctwie" ................ / a sztuczne i po koleżeńsku generowanie byle wpisów o największej medialności i popularności .. Kubiak i Ferszter do spowiedzi najlepiej do ks. Olejniczaka

 • j-ugo

  Oceniono 7 razy 1

  A może Legia wspierana przez sędziów zajmie 3 miejsce?
  Piast jest super, ale ja jestem kibicem z Gdańska.

 • lyjnin69

  Oceniono 2 razy 0

  a co na to vanna i mats
  cieszą się ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX