Lechia Gdańsk remisuje z Zagłębiem Lubin. Drużyna Piotra Stokowca odpada z walki o tytuł mistrza Polski?

Lechia Gdańsk zremisowała na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 1:1. Ten wynik oznacza, że Lechia znacznie zmniejszyła swoje szanse na walkę o tytuł mistrza Polski.

Bardzo dobrze mecz rozpoczęli piłkarze Lechii. Już w 2. minucie pierwszą okazję miał Flavio Paixao, który jednak uderzył wysoko ponad bramką. Dziesięć minut później znakomitą szansę zmarnował Haraslin. Słowak minął Forenca, który wyszedł z pola bramkowego, jednak będąc w kontakcie z obrońcą, nie trafił do pustej bramki. Gospodarze świetną okazję mieli także w 27. minucie, gdy próbował uderzać Kubicki. Jego strzał został jednak zablokowany. Tuż przed przerwą rzut rożny wykorzystali piłkarze Zagłębia, gdy piłka spadła pod nogi Guldana, a ten płaskim strzałem pokonał Kuciaka.

Lechia walczyła po przerwie o doprowadzenie do wyrównania. Ich próby nie przynosiły jednak skutków. W 63. minucie piłka spadła w polu karnym tuż pod nogi Haraslina, który jednak trafił prosto w Forenca. Wreszcie, w 77. minucie piłkarze Piotra Stokowca zdobyli bramkę. Paixao chciał odegrać do Maka, piłkę wybili obrońcy Zagłębia, ale ta spadła pod nogi Patryka Lipskiego, który próbował strzelić, ale znakomicie wyłożył piłkę Michałowi Makowi. Ten z najbliższej odległości pokonał bramkarza Zagłębia. W doliczonym czasie gry, Karol Filę uratował Lechię, wybijając piłkę z linii bramkowej po strzale Tuszyńskiego.

Po tym spotkaniu, Lechia nadal znajduje się na trzecim miejscu w tabeli, mając na dwie kolejki przed końcem sezonu już 4 punkty straty do liderującego Piasta Gliwice oraz 3 "oczka" do Legii Warszawa. Zagłębie jest szóste, tracąc 2 punkty do Jagiellonii i Cracovii, bezpośrednio rywalizujących z zawodnikami Lubina o 4. pozycję, dającą prawo gry w europejskich pucharach.