Cracovia wygrała z Lechem i wciąż walczy o puchary

Cracovia pokonał Lecha Poznań 1:0 (1:0) w meczu 35. kolejki Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze wciąż liczą się w walce o awans do europejskich pucharów.

W sobotni wieczór przy Kałuży Cracovia podejmowała Lecha Poznań. Oba zespoły miały przed tą kolejką jeszcze szanse na awans do pucharów. Cracovia była szósta, mając 51 pkt. Siódmy Lech miał dwa "oczka" mniej.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla drużyny Michała Probierza. Już w 6. minucie Michal Siplak strzałem pod poprzeczkę pokonał Jasmina Buricia. W kolejnym minutach piłkarze Lecha przejęli kontrolę nad meczem, ale niewiele z tego wynikało. Do przerwy gospodarze prowadzili skromnie 1:0.

W drugą połowę lepiej weszli zawodnicy Cracovii. Mateusz Wdowiak był w 50. minucie sam na sam z Buriciem, ale bramkarz "Kolejorza" obronił jego strzał. Po chwili mocne dośrodkowanie nie zamknął nikt z gospodarzy.

Po tym spotkaniu Cracovia jest na 5. miejscu w grupie mistrzowskiej i ma 54 punkty. Lech pozostaje na 7. pozycji z 49 punktami.