Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Błaszczykowski oficjalnie wyjaśnił swoją przyszłość!

Jakub Błaszczykowski oficjalnie wyjaśnił swoją przyszłość i poinformował, że zostanie w Wiśle Kraków - napisał Mateusz Miga ze sport.tvp.pl.

Jakub Błaszczykowski wrócił do Wisły Kraków na początku roku. Nie tylko w roli piłkarza, ale również jako jednego z głównych bohaterów akcji ratunkowej. Pożyczył klubowi 1,33 mln złotych - tyle samo wyłożyli Jarosław Królewski i Tomasz Jażdżyński. Te cztery miliony złotych pozwoliły Wiśle przetrwać najtrudniejsze czasy. Błaszczykowski podpisał kontrakt do końca czerwca. Zarabia 500 złotych (nie mógł podpisać umowy na niższą kwotę), a te pieniądze i tak trafiają do domu dziecka.

Jakub Błaszczykowski przekazał wiadomość: zostaje!

Nie dziwi więc fakt, że Błaszczykowski zdecydował się zostać w Wiśle Kraków. - Przed meczem z Koroną Kielce (1:0) Błaszczykowski oficjalnie poinformował, że zostaje w klubie na nowy sezon. Zrobił to w obecności kilkunastu partnerów klubu - czytamy na sport.tvp.pl. To bardzo ważny sygnał dla potencjalnych inwestorów, których szuka Wisła. Jednak prezes Rafał Wisłocki przyznaje, że klub ma jeszcze sporo czasu i na razie może funkcjonować w obecnym kształcie. - Jeśli chodzi o nasza prognozę finansową - została doceniona. Komisja Licencyjna PZPN przyznała, że zrobiono ją z głową. Czekamy już właściwie na ostateczny komunikat dotyczący Wisły. Zapewne dostaniemy licencję z nadzorem finansowym, co, patrząc na sytuację klubu z ostatnich miesięcy czy lat, wydaje się instrumentem oczywistym - mówił Wisłocki w rozmowie ze Sport.pl.

Więcej o:
Komentarze (22)
Jakub Błaszczykowski oficjalnie wyjaśnił swoją przyszłość!
Zaloguj się
 • ganro

  Oceniono 10 razy 6

  Brawo Kuba! Jesteś Wielki!

 • sprawazlewa

  Oceniono 8 razy 4

  Poważni inwestorzy zainwestują w Wisłę? Czy, ktoś widział zyski akcjonariuszy polskich klubów piłkarskich? Inwestor wykłada swoje pieniądze po to żeby zarobić, chyba że ma nadmiar pieniędzy i chce w jakiś legalny sposób pokazać stratę, żeby nie płacić podatku. ( może też dać łapówkę urzędowi skarbowemu w postaci samochodu, tak jak Obajtek w Orlenie).

 • rex21

  Oceniono 11 razy 3

  Kuba jest na wage zlota - w dalszym ciagu dzieki swoim umiejetnosciom, ale tez i mentalnie. Czapki z glow

 • lech123

  Oceniono 4 razy 2

  Jakub Błaszczykowski oficjalnie wyjaśnił swoją przyszłość!

  A jak jest nieoficjalnie ?

 • pobene

  Oceniono 5 razy 1

  Wprawdzie nie jestem kibicem ale to co robi Błaszczykowski budzi we mnie najwyższe uznanie. Chyba przebija tym największe legendy klubu.

 • marek804

  Oceniono 8 razy 0

  A gdzie mu będzie lepiej, jak nie w Wiśle. Tylko gra w Wiśle pozwoli mu na stałe miejsce w składzie meczowym i możliwość śrubowania występów w reprezentacji. 3x1,33=3,99 mln więc należy mówić o czterech milionach, a nie o trzech.

 • pawel.ccc

  Oceniono 9 razy -1

  Zapominacie o podstawowym fakcie- Błaszczykowski jest współwłaścicielem i zarządzającym Wisłą poprzez swojego brata. To nie jest żadne dobrodziejstwo dla klubu tylko rodzinny interes panów B.. Przestańcie opowiadać bajki o tym, ze Wisła znalazła Mesjasza, Dobrodzieja, łaskawce czy sponsora. Błaszczykowski zainwestował i dostał to co chciał czyli faktyczne zarządzanie klubem. Czy to źle czy dobrze ? Raczej dobrze ale pod warunkiem, że dziennikarze skończą z kultem jednostki i traktowaniem Kuby jak afrykańskie bóstwo. Biznes to biznes. Jeżeli Wisła nie znajdzie sponsora to bracia Błaszczykowski przejmą klub na własność jak znajdzie się nowy właściciel to bracia B. dostaną przynajmniej 1/3 przychodów ze sprzedaży akcji tego klubu. Czy to jest altruizm czy biznes ? Sami sobie odpowiedzcie. Wracając do "pozostania w Wiśle na następny sezon" ? Jako piłkarz Kuba niewiele zdziała bo jego organizm już cztery lata temu powiedział, że ma dosyć grania w piłkę. Zaczęło się od więzadeł krzyżowych, potem doszła kontuzja pleców a teraz do kompletu złamany palec. Czy na pewno Kuba musi zawodowo grac w piłkę i udawać, że bierze z to "pieniądze" ? Po co stwarzać fikcję ? Dla robienia z siebie pośmiewiska "grając" w reprezentacji dzięki kolejnemu pociotkowi ? Czy nie lepiej by było dla Kuby, reprezentacji i polskiej piłki nożnej gdyby Błaszczykowski zajął się na poważnie działalnością np. jako Prezes Wisły a w piłkę mógłby sobie od czasu do czasu pograć w oldbojach ? Nie wiem czy Błaszczykowski ma uprawnienie trenerskie UEFA-Pro ale jeżeli tak to może pobawić się z młodzieżą w klubie a jak nie to zawsze może zostać managerem albo pomocnikiem trenera.

 • marek804

  Oceniono 5 razy -1

  3x1,33=3,99 mln więc należy mówić o czterech milionach, a nie o trzech.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX