Legia - Piast. Waldemar Fornalik skomentował zwycięstwo z Legią

- Na Legii nie wygrywa się zbyt często, dlatego tym większe brawa dla moich zawodników. Za dyscyplinę, zaangażowanie, no i za mądrość - mówił po meczu Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice, który w sobotę wygrał 1:0 z Legią w Warszawie.

Dwa remisy, aż osiem porażek, żadnej wygranej - to bilans Piasta w meczach z Legią przy Łazienkowskiej. Już nieaktualny, bo w sobotę drużyna Waldemara Fornalika pokonała mistrzów Polski na ich terenie 1:0. - Na Legii nie wygrywa się zbyt często, dlatego tym większe brawa dla moich zawodników. Za dyscyplinę, zaangażowanie, no i za mądrość - mówił po meczu Waldemar Fornalik.

Dzięki temu zwycięstwu Piast przeskoczył w tabeli Lechię (w niedzielę o 18 gra z Cracovią) i do prowadzącej w tabeli Legii traci tylko punkt. - Czy myślimy o mistrzostwie Polski? Skoro jesteś na drugim miejscu, trudno powiedzieć, że mistrzostwo cię nie interesuje - odparł trener Piasta. - Ale walka będzie do końca, bo Legia i Lechia też o tym myślą, na pewno nie odpuszczą - dodał Fornalik, którego Piast w następnej kolejce podejmie Jagiellonię (12 maja, godz. 13), Legia u siebie zagra z Pogonią(12 maja, godz. 15).