Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Markus Merk, jeden z najlepszych sędziów, wydał werdykt ws. ręki Jędrzejczyka!

Czy Lechii Gdańsk należał się rzut karny za zagranie ręką Artura Jędrzejczyka z Legii Warszawa (1:3)? Zdania piłkarskiej Polski są podzielone, a swój werdykt w tej sprawie wydał Markus Merk, jeden z najlepszych sędziów w historii futbolu.

Markus Merk trzykrotnie był wybierany najlepszym sędzią świata (2004, 2005 i 2007) przez Międzynarodową Federację Historyków i Statystyków Futbolu. Sześciokrotnie wybierano go najlepszym sędzią Bundesligi, prowadził finał Euro 2004, finał Ligi Mistrzów w 2003 roku i spotkania mistrzostw Europy oraz mistrzostw świata.

Merk wydał werdykt: nie ma karnego!

Na prośbę "Super Expressu" Merk ocenił sporną sytuację. - Oczywiście sytuacja jest bardzo kontrowersyjna, nie jest czarno-biała! Ale biorąc pod uwagę najnowsze interpretacje IFAB, nie ma tu mowy o przewinieniu, nie ma rzutu karnego, a co za tym idzie, nie ma żadnej kary dla zawodnika. Dlaczego? Dlatego, że ręka znajduje się na ziemi, w tej sytuacji służy tylko do "podtrzymania" ciała. Taki jest mój werdykt - powiedział Niemiec. Jego interpretacja zgadza się z tą Zbigniewa Przesmyckiego, szefa kolegium sędziów PZPN. Po drugiej stronie barykady stoi Zbigniew Boniek. Prezes PZPN przeprosił za błąd sędziego kibiców, piłkarzy oraz trenera Lechii Gdańsk. Sporna sytuacja miała miejsce już w 3. minucie spotkania przy stanie 0:0. Ostatecznie Legia wygrała na wyjeździe 3:1 i przybliżyła się do obrony tytułu mistrza Polski.

Więcej o:
Komentarze (157)
Markus Merk, jeden z najlepszych sędziów, wydał werdykt ws. ręki Jędrzejczyka!
Zaloguj się
 • yoric

  Oceniono 39 razy 21

  Zapomnieliście dodać, że sędzia Merk mieszka w Warszawie, ma syna w juniorach na Łazienkowskiej, a w portfelu zamiast zdjęcia żony nosi herb Legii :).

 • serek.spod.laski

  Oceniono 15 razy 11

  Ta cholerna Legia przekupuje nawet sędziów zagranicznych! ;)

 • yoric

  Oceniono 17 razy 9

  Nie zapominajmy też o tym jak 1988-ym przekupiony sędzia niesłusznie podyktował rożny dla Legii.

 • yosemitesam

  Oceniono 5 razy 5

  Werdykt, pierwszy i ostatni w tej sprawie, wydał sędzia Stefański. Merk tylko wyraził opinię.

 • psoroka

  Oceniono 25 razy 5

  A co się wszyscy naszczekali, to ich...

  Takie jest kibicowanie w Polsce - „to nie my przegrywamy, to legijny spisek nas załatwia”. Weźcie się do roboty i ograjcie Legię porządnie (jak dacie radę), a nie tylko płaczecie.

 • m1199

  Oceniono 9 razy 3

  Niepodyktowanie karnego to jeszcze pół biedy wobec podyktowania karnego z czapy. Ostatecznie to po tej sytuacji dalej było 0:0 i Lechia miała prawie cały mecz żeby pokazać że jest lepszą drużyną a tym czasem dała sobie strzelić u siebie 3 bramki. Poza tym napastnik mógł też lepiej się zachować w tej sytuacji, po prostu strzelić tą nieszczęsną bramkę zamiast liczyć na rękę obrońcy i karny. Był sam na sam z bramkarzem i mógł strzelać. Poźniej też dało się lepiej ominąć obrońcę np. podciąć piłkę... ps imo nie powinno być karnego. 1. zagranie nieumyślne. 2. naturalna pozycja ciała. 3. piłka odbita - to dość istotne bo jeszcze bardziej podkreśla przypadkowość sytuacji. No i na koniec w meczu City-Tottenham była podobna sytuacja przy golu Llorente. Sędzia uznał gola czyli ta sama interpretacja przepisów.

 • candlekeep

  Oceniono 23 razy 3

  Legia na pewno przekupiła także Merka. A poza tym wiadomo, że to drukarz, sprzedawczyk, a pewnie jeszcze od lat mieszka w Warszawie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX