Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Christian Gytkjaer odejdzie z Lecha Poznań? Przebiera w zagranicznych ofertach

Christian Gytkjaer może odejść z Lecha Poznań. Jego agenci przebierają w zagranicznych ofertach - informuje kkslech.com.

Lech Poznań w połowie kwietnia ogłosił, że z klubu latem odejdzie aż dziesięciu piłkarzy. Jednocześnie w tym oświadczeniu znalazła się wzmianka na temat Christiana Gytkjaera. - Chcemy bardzo zatrzymać Gytkjaera, ale wiemy, że będzie to trudne zadanie, ponieważ ma kolejny dobry sezon, strzelił niedawno gola dla reprezentacji Danii i jasne, że budzi spore zainteresowanie klubów z lig, które oferują piłkarzom znacznie wyższe zarobki niż polska ekstraklasa - powiedział prezes Piotr Rutkowski.

Lech Poznań bez Gytkjaera? Przebiera w ofertach

W marcu Lech skorzystał z klauzuli przedłużenia kontraktu z Duńczykiem, dzięki czemu jego umowa jest ważna do czerwca 2020 roku. - Jest gwarantem goli i jesteśmy przekonani, że jeszcze wielokrotnie ucieszy kibiców Kolejorza - powiedział dyrektor sportowy Tomasz Rząsa. Nie wiadomo jednak, czy Gytkjaer zostanie w klubie. - Agenci Christiana Gytkjaera przebierają w ofertach zagranicznych. Teraz wszystko zależy od tego, ile ktoś wyłoży pieniędzy na stół i czy w ogóle zdecyduje się to zrobić. Duńczyk ma jeszcze rok umowy, dlatego Lech nie musi go sprzedawać. Może poczekać jak z Kasperem Hamalainenem aż ten kontrakt wygaśnie - czytamy na kkslech.com. Taka strategia sprawi jednak, że klub w przyszłym roku nic na nim nie zarobi, dlatego to lato jest ostatnią szansą, by zarobić na nim duże pieniądze. W tym sezonie Gytkjaer strzelił 17 goli i zaliczył cztery asysty w 37 spotkaniach.

Więcej o:
Komentarze (9)
Christian Gytkjaer odejdzie z Lecha Poznań? Przebiera w zagranicznych ofertach
Zaloguj się
  • knl111

    0

    Sprzedać póki są oferty! To typ zawodnika, który doskonale wie gdzie się ustawić i umie dostawić nogę w polu karnym a także egzekwować jedenastki. Poza tym jest kompletnie bezużyteczny w polu nie wygrywając niemal żadnych pojedynków.

  • wektor321

    Oceniono 5 razy -3

    Do leglej nie trafi, to nie hamalajnen, on jest o klase lepszy od niego, niczego nie ujmujac temu pierwszemu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX