Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa i Lechia Gdańsk ukarane po meczu w Gdańsku! Jest też kara dla Dusana Kuciaka

Komisja ligi ukarała Legię Warszawa i Lechię Gdańsk po meczu 33. kolejki ekstraklasy. Oba kluby dostały grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych za zachowanie swoich kibiców. Ukarany został również Dusan Kuciak, który po meczu powiedział, że sędzia Daniel Stefański okradł Lechię Gdańsk.

Legia Warszawa wygrała z Lechią Gdańsk 3:1 w meczu dwóch najlepszych drużyn ekstraklasy. Spotkanie w Gdańsku wywołało wielkie kontrowersje. Największe - decyzja Daniela Stefańskiego, który w 3. minucie podyktował rzut karny po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez Artura Jędrzejczyka, a po konsultacji z VAR odwołał swoją decyzję. Dzień po meczu Zbigniew Boniek, prezes PZPN, powiedział, że Stefański popełnił błąd. Z kolei Zbigniew Przesmycki, szef kolegium sędziów PZPN, uznał, że sędzia podjął słuszną decyzję.

Dusan Kuciak, bramkarz Lechii Gdańsk, ocenił po meczu, że Daniel Stefański okradł Lechię Gdańsk. - Skąd on jest, gdzie mieszka? Ten pan nie szanuje ludzi, po meczu nie podałem mu ręki - mówił wzburzony Słowak.

 

Komisja ligi decydowała, że bramkarz Lechii zostanie ukarany za tę wypowiedź grzywną w wysokości 10 tysięcy złotych. Komisja uwzględniła więc wniosek słowackiego bramkarza, który poprosił o sankcję za jego wypowiedzi po spotkaniu.

Komisja Ligi postanowiła uwzględnić wniosek zawodnika Dusana Kuciaka o dobrowolne poddanie się karze finansowej w wysokości 10 tysięcy złotych w związku z zachowaniem ww. zawodnika po meczu 33. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Legia Warszawa.

Ukarane zostały też oba kluby. Legia i Lechia dostały grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych za zachowanie swoich kibiców.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Lechia Gdańsk - Legia Warszawa w 33. kolejce Ekstraklasy, na klub Lechia Gdańsk nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych. W związku z zachowaniem kibiców gości na tym samym meczu, na klub Legia Warszawa również nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych.

Komisja ligi postanowiła ponadto anulować żółte kartki zawodnika Lecha Poznań - Roberta Gumnego (mecz 33. kolejki Lotto Ekstraklasy z Pogonią Szczecin) i gracza Lechii Gdańsk - Filipa Mladenovicia (mecz 32. kolejki z Pogonią), a także ukarać Kornela Osyrę. Piłkarz Miedzi Legnica ukarano karą dyskwalifikacji w jednym meczu ekstraklasy oraz nałożono na niego karę finansową w wysokości trzech tysięcy złotych za faul na Oskarze Zawadzie w meczu z Wisłą Płock.

Więcej o:
Komentarze (67)
Legia Warszawa i Lechia Gdańsk ukarane po meczu w Gdańsku! Jest też kara dla Dusana Kuciaka
Zaloguj się
 • zalep

  Oceniono 16 razy 10

  A winien całego zamieszania śmieje się.

 • ferryk

  Oceniono 6 razy 6

  Tak jest , Boniek powinien dostać zakaz wypowiadania się na temat pracy sędziów i to dożywotnio! Zibi nigdy jako piłkarz nie faulował i nie krzyczał ? tak ale tylko na zachodnich piłkarzy , to wtedy za PRL było dobrze widziane.

 • championshipmanager0102

  Oceniono 6 razy 6

  To teraz Komisja Ligi powinna ukarać Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka bo przecież stwierdził ten sam fakt co Kuciak tyle, że innymi słowami :)

 • emerytgw

  Oceniono 18 razy 6

  Po tych opiniach Przesmyckiego powinno się go odwołać z szefa Kolegium Sędziowskiego. Także Stefański powinien być surowo ukarany, a także operator Varu z tego meczu.

 • terapia111

  Oceniono 12 razy 4

  Proponuję uruchomić myślenie. Czy naprawdę dajecie nabierać się na to "bicie piany" Że co? Niby Stefański winien bo powinien... Bajki dla naiwnych. Zwróćcie uwagę kto, jacy sędziowie prowadzili mecze o których dzisiaj wszyscy mówią ,ze "były pod Lechię". Dobrynin Myć, chyba też Lasek... Sędziowie, którym naprawdę( daleko) do jakiegoś poziomu. By utrzymać się w ekstraklasie zrobią wszystko- obejrzyjcie jeszcze raz mecze Lechia-Wisła P. i Pogoń-Lechia. Z jakichś ,myślę pozasportowych względów ciągną gdański, naprawdę przeciętny klub za uszy. Większość ich wyników to 1:0 i 2,3 celne strzały w całym meczu. Nie inaczej było z Legią. Ciągle, karne czerwone dla przeciwnika itd... Stefański jest sędzią zawodowym, międzynarodowym i w doopie ma "bońkowe okłady. Popełnia błędy jak każdy w tym zawodzie ale błędy. Ktoś podsycając nagonkę na Stefańskiego, prawdopodobnie chce ukryć "drugie dno" sprawy czyli niewypowiedzianą zmową by słabą Lechię doholować do MP. A prezes Z.Boniek za skandaliczną wypowiedź przepraszającą za sędziego powinno się w trybie pilnym zawiesić w pełnieniu obowiązków. Tylko kto to ma zrobić?
  Walne? Nie mówiąc o przeproszeniu ( jeśli już--konsekwentnie) kibiców, trenerów , i kluby Wisły P. i Pogoni- za skandaliczne decyzje(...) sędziów.

 • noriakikassai

  Oceniono 3 razy 3

  Połowa sędziów i 3/4 działaczy PZPN mimo że reprezentuje inne niż mazowiecki OZPN-y pracuje i mieszka w Warszawie. Druga połowa sędziów prowadzi tu interesy na co dzień ale całej antylegijnej Polsce oraz prezesowi Mandziarze przeszkadza jedynie Stefański, sędzia pochodzący z Bydgoszczy, który mieszka w Warszawie.
  Dlaczego? Bo wg nich jest przez to nieobiektywny. Kto jest zatem dla nich obiektywny?
  Obiektywny jest prezes Boniek, pochodzący ....z Bydgoszczy i mieszkający w Warszawie.

  A Stefański to niech nie mówi, że nie ma syna, który trenuje w akademii Legii bo w każdej chwili może go mieć.

 • starsza10

  Oceniono 7 razy 3

  Szanowny Administratorze! Dlaczego nie reagujesz na wulgarne wypowiedzi na tym forum (zob. odpowiedź osoby o nicku pan_mamon obrzydliwej, seksistowskiej i rażąco chamskiej obrażającej matkę i siostrę rozmówcy, tylko za to, że są kobietami). Co taki wypierd jak pan_mamon musiałby napisać, żeby dostać zakaz publikacji, skoro taki tekst jak poniżej jest akceptowalny?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX