Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rostkowski: Boniek przyjechał na szkolenie sędziów i zakazał gwizdania takich karnych. Niezwykła sytuacja w skali świata

- W ekstraklasie była seria dziwnych rzutów karnych i po nich prezes przyjechał na szkolenie i w obecności sędziów i przewodniczącego kolegium sędziów powiedział, że nie należy gwizdać takich karnych. Niezwykła sytuacja w skali świata, że prezes związku, który nie jest sędzią i nie jest regularnie szkolony w sprawach sędziowskich, przyjeżdża i odwołuje interpretacje kogoś, kto powinien nad tym czuwać - zdradza Rafał Rostkowski w programie "Dogrywka" w Sport.pl.

Mecz Lechii Gdańsk z Legią Warszawa (1:3) zakończył się wielką kontrowersją. Sędzia Daniel Stefański w 3. minucie podyktował rzut karny po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez Artura Jędrzejczyka, a po konsultacji z VAR odwołał swoją decyzję. Dzień po meczu Zbigniew Boniek, prezes PZPN, przyznał, że Stefański popełnił błąd. Z kolei Zbigniew Przesmycki, szef kolegium sędziów PZPN, uznał, że sędzia podjął słuszną decyzję. - Ciężko to skomentować. Ja nie znam drugiego takiego przypadku, żadnej federacji, w której coś takiego by się zdarzyło - mówi w programie "Dogrywka" w Sport.pl Rafał Rostkowski, były sędzia międzynarodowy.

I zdradza, że Zbigniew Boniek już wcześniej przekazywał sędziom swoje wytyczne. - W ekstraklasie była seria dziwnych rzutów karnych i po nich prezes przyjechał na szkolenie i w obecności sędziów i przewodniczącego kolegium sędziów powiedział, że nie należy gwizdać takich karnych. Niezwykła sytuacja w skali świata, że prezes związku, który nie jest sędzią i nie jest regularnie szkolony w sprawach sędziowskich, przyjeżdża i odwołuje interpretacja kogoś, kto powinien nad tym czuwać - zdradza Rafał Rostkowski. Więcej o kulisach sędziowania w Polsce w materiale wideo.

Więcej o:
Komentarze (116)
Rostkowski: Boniek przyjechał na szkolenie sędziów i zakazał gwizdania takich karnych. Niezwykła sytuacja w skali świata
Zaloguj się
 • islusznie

  Oceniono 18 razy 14

  Moze bys Zbyszku wpadl do Londynu i naprawil tez Brexit?

 • krynolinka

  Oceniono 14 razy 12

  Hehhee..Niech jeszcze nakaże naszej reprezentacji, wygrywać mecze 5:0. Jestem za.

 • clex2

  Oceniono 14 razy 8

  Fryzjer i koledzy też czuwali. A Listkiewicz, były arbiter międzynarodowy, czuwał nad czuwającymi. Żeby nikomu nie stała się krzywda.

 • misiaczek1281

  Oceniono 7 razy 7

  Gdyby gwizdano każde dotknięcie to nie byłoby sprawy. Jest dotknięcie piłki ręką albo nie - to proste. A nie gdybać czy umyślnie czy był ruch ręki...po co komplikować. Albo jest dotknięcie albo nie.

 • okaryn

  Oceniono 7 razy 7

  Chyba Zibi jest mocno niewygodny Rostkowskiemu. I tak wszyscy wiedzą, że tylko jeden może dwóch sędziów sędziuje profesjonalnie. Reszta może nie drukuje, ale z pewnością komuś sprzyja.
  Jak Boniek chce by było normalnie, ta sędziowie się oburzają? Wstyd!

 • vito3

  Oceniono 9 razy 7

  boniek moze zakontraktowac sedziow z innego kraju moze te sprzedawczyki wtedy sie ogarna i wyebia handlarzy ze swojego grona

 • talavera

  Oceniono 6 razy 6

  100% karny.
  Ztrzymanie ręką piłki toczącej sie równolegle do linii bramkowej, w świetle bramki, w odległości 1m.
  Sędzia Stefański nie rozumie footbolu.

 • tombro9

  Oceniono 8 razy 6

  czyli sędziowie się zmartwili bo zakazano im gwizdania "dziwnych karnych"...

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 14 razy 6

  Jeeezu... Jeżeli faktycznie jedynym pomysłem Lechii na mecz były rzuty karne, to może lepiej że chu to strzelił. Karny mógł być, mogło nie być. Sądząc po dalszym przebiegu meczu o niczym nie decydował, bo w 2. połowie Legia wdeptała Lechię w ziemię. I warto o tym napisać, że Lechia w 2. połowie nie istniała, nie miała prawa zdobyć nawet 1 punktu w tym meczu, zamiast sie emocjonować karnym po 2 minutach. Bo wynik z gry to powinien być 1:5.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX