Lechia Gdańsk - Legia Warszawa. Rywalizację o mistrzostwo obejrzymy w otwartym kanale! Transmisja TV, stream online, na żywo, 27.04

Lotto Ekstraklasa 2018/2019. To może być kluczowy mecz tego sezonu. Lechia Gdańsk i Legia zgromadziły tyle samo punktów - gdańszczanie liderują tabeli dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. W sobotę, jedna z drużyn może ponownie wypracować sobie przewagę na 4 kolejki przed końcem rozgrywek i postawić się w roli faworyta do krajowego tytułu.

Gdy wydawało się, że Legia Warszawa weszła na ścieżkę po mistrzostwo, w 32. kolejce warszawski klub przegrał wyjazdowy mecz z Lechem Poznań. Gola dla „Kolejorza” strzelił w 81. minucie minucie 17-letni Filip Marchwiński. Z kolei Lechia wygrała szalone spotkanie z Pogonią Szczecin (4:3, między 71 a 90 minutą padło 6 goli) i zrównała się punktami z Legią. Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu to „Biało-Zieloni” są obecnie liderem tabeli (63 punkty).

W 33. kolejce obie drużyny będą mieć szansę, by ponownie wyjść na 3-punktowe prowadzenie. W tym sezonie trudno przewidzieć jakikolwiek meczowy scenariusz, jednak nie ulega wątpliwości, że w ostatnich meczach lepiej radziła sobie Legia. Przed porażką z Lechem, aktualni mistrzowie Polski wygrali cztery mecze z rzędu. Natomiast Lechia, zaliczając dwie porażki, kiepsko weszła w rundę play-off. Przełamanie przyszło dopiero we wspomnianym meczu z Pogonią.

Do dzisiejszego pojedynku Legia przystąpi poważnie osłabiona. Trener Aleksandar Vuković nie będzie mógł posłać do walki  dwóch kluczowych piłkarzy – Cafu (w meczu z Lechem zobaczył czwartą żółtą kartkę w sezonie) i Marko Vesovicia (ósma żółta kartka). – Oprócz wyniku najbardziej bolą mnie kartki, które zawodnicy dostali w końcówce meczu. Cafu i Vesovicia zabraknie w Gdańsku – powiedział szkoleniowiec warszawskiego klubu porażce w Poznaniu.

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa. Gdzie obejrzeć hit 33. kolejki Lotto Ekstraklasy? Transmisja TV, stream online, na żywo, 27.04

Transmisję TV szlagierowego pojedynku Lechii Gdańsk z Legią Warszawa przeprowadzą: Telewizja Polska i Canal+ Sport. W Internecie spotkanie będzie można śledzić na stronach: sport.tvp.pl, canalplussport.pl, w aplikacjach: TVP Sport i Canal+ Sport Online oraz na platformie NC+GO. Poniżej zamieszczamy harmonogram transmisji:

Studio – godz. 19:30 (TVP Sport, sport.tvp.pl, aplikacja TVP Sport); godz. 20:25 (TVP 1); godz. 20:00 (Canal+ Sport).

Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:30. (TVP Sport, TVP 1, Canal+ Sport)