Wisła Kraków przegrywa z ostatnim w tabeli Zagłębiem Sosnowiec. Debiut 15-letniego obrońcy

Zagłębie Sosnowiec pokonało Wisłę Kraków 2:1 w meczu 32. kolejki Ekstraklasy. Dla Białej Gwiazdy zagrało aż sześciu nastoletnich piłkarzy, w tym 15-letni stoper Daniel Hoyo-Kowalski, który jest najmłodszym debiutantem Ekstraklasy w XXI wieku.

Dramatycznie wyglądała sytuacja kadrowa Wisły Kraków przez meczem z Zagłębiem. Kontuzjowanych było aż 10 piłkarzy, w tym niemal cała linia obrony! W I składzie czwartkowego meczu z Zagłębiem Sosnowiec wybiegł 15-letni Daniel Hoyo-Kowalski, który stał się najmłodszym piłkarzem w historii Wisły Kraków, a także najmłodszym debiutantem w Ekstraklasie w XXI wieku. Oprócz niego grał też 17-letni Dawid Szot, i 18-letni Marcin Grabowski. A z ławki wchodziło kolejno dwóch 19-latków i 16-latek. A Wisła kończyła mecz ze średnią wieku 21,4 roku.

Mecz niespodziewanie lepiej rozpoczęła Wisła Kraków. Piłkarze Macieja Stolarczyka od początku lepiej operowali piłką i już po 5 minutach było 0:1. Główkę z Polczakiem wygrał Peszko, który podał do Drzazgi, a ten z półobrotu strzelił wprost do bramki. Wisła grała dobrze, kompaktowo. Przyzwoicie wyglądał także Paweł Brożek, który zawiązywał ataki krakowskiego klubu. Zagłębie Sosnowiec odpowiadało tylko wrzutkami z 40 metra, które spokojnie wyłapywał Mateusz Lis.

Wszystko zmieniło się jednak w drugiej połowie, gdy w Wiśle zaczynało brakować sił. Pierwsze minuty drugiej połowy to wręcz huraganowe ataki ze strony Zagłębia, które przyniosły dwa gole. Najpierw kapitalnym uderzeniem wyrównał Możdzeń, a po kilku minutach było 2:1, bo gola strzelił Olaf Nowak, czyli wychowane krakowskiego klubu.

Wisła w ostatnich minutach starała się wyrównać, ale brakowało przede wszystkim jakości w przedniej formacji. Wisła przegrała mecz z ostatnim w tabeli Zagłębiem, a dla sosnowiczan są to arcyważne punkty w kontekście walki o utrzymanie.

Ciekawostką może być fakt, że najszybszym piłkarzem tego spotkania był 36-letni Paweł Brożek, który pobiegł z maksymalną prędkością 32,97 km/h.

Śląsk patrzy w kierunku pierwszej ligi

W drugim meczu rozgrywanym o 20:30 Górnik Zabrze pokonał Śląsk Wrocław 2:1. Dwa gole strzelił Igor Angulo, który teraz ma 19 bramek i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców. Porażka oznacza, że Śląsk Wrocław dryfuje w stronę pierwszej ligi. W tym momencie Śląsk jest 15. w tabeli i ma 31 punktów. 16. Zagłębie Sosnowiec ma już 28 punktów.