Arka Gdynia przerwała fatalną serię bez wygranej! Ważne zwycięstwo Wisły Płock

Arka Gdynia pokonała Miedź Legnica 2:0 (1:0), a Wisła Płock Koronę Kielce 2:1 (2:1) w meczach 32. kolejki Ekstraklasy.

W Gdyni odetchnęli, bo Arka po 15 spotkaniach bez zwycięstwa wreszcie wygrała. Pokonała Miedź 2:0 i ma 32 punkty. Arkowcy objęli prowadzenie w 34. minucie, gdy rzut karny na bramkę zamienił Marcus da Silva.

W drugiej połowie goście byli bliscy wyrównania, ale strzały Joana Romana zatrzymał Pavels Steinbors. W 90. minucie wynik spotkania ustalił Marko Vejinovic. Arka odniosła ważne zwycięstwo i opuściła strefę spadkową, spychając na przedostatnie miejsce Śląsk Wrocław. Miedź ma 33 punkty i jest na 5. pozycji w grupie spadkowej - lokatę wyżej od ekipy z Gdyni.

***

Więcej bramek zobaczyli kibice, którzy przyszli na stadion w Płocku. Miejscowa Wisła pokonała 2:1 Koronę Kielce. Prowadzenie gospodarzom dał Dominik Furman, który strzelił gola w 32. minucie. 9 minut później wyrównał Elia Soriano, który wykorzystał rzut karny. Jeszcze przed przerwą Wisła znów wyszła na prowadzenie, gdy bramkę zdobył Ariel Borysiuk. "Nafciarze" po tej wygranej mają 36 punktów i są na trzecim miejscu w grupie spadkowej.To czwarte zwycięstwo z rzędu Wisły za kadencji trenera Leszka Ojrzyńskiego. Korona prowadzi w grupie spadkowej, ma 43 punkty.