Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Michał Probierz skrytykował format ligi i terminarz. "Dziwne, że nikt o tym nie mówi"

- Dziwię się trenerom i ludziom w klubach, że nikt nie mówi o terminarzu. Jedynym rozwiązaniem dla mnie jest 18-zespołowa liga - powiedział Michał Probierz na czwartkowej konferencji prasowej.

- Przed spotkaniem z Jagiellonią akurat czytałem, jak długą mamy passę zwycięstw, a w radiu leciała piosenka Anny Jantar 'Nic nie może przecież wiecznie trwać'. Pomyślałem sobie, że kiedyś ta porażka u siebie musi przyjść. Teraz Waldek Fornalik powinien to usłyszeć. Presja na Piaście jest bardzo duża, bo gonią ścisłą czołówkę, u siebie zbudowali twierdzę - rozpoczął czwartkową konferencję prasową Michał Probierz.

I dodał: Waldek to doświadczony trener, poukładał drużynę w której ma bardzo dużo doświadczonych piłkarzy. Z Mikkela Kirkeskova wszyscy się śmiali, a teraz świetnie wykonuje stałe fragmenty gry. Piotr Parzyszek jest w bardzo dobrej formie. Gerard Badia i Tom Hateley potrafią zagrać piłkę na nos. Mają taką ławkę rezerwowych, jakiej nie ma wiele klubów w ekstraklasie. Tomasz Jodłowiec odzyskał moc, Joel Valencia wyrasta na lidera. Patryk Dziczek to ich motor napędowy, bardzo dobry piłkarz. Wątpię, żeby w przyszłym sezonie jeszcze grał w Polsce. Piast bazuje na fantastycznej defensywie. Tracą mało bramek. Musimy im wybić atuty.

Michał Probierz krytykuje format ligi

Probierz podczas spotkania z dziennikarzami nawiązał też do trudnego i wyczerpującego terminarza, krytycznie wypowiadając się tym samym na temat obecnego formatu ligi. - Dziwię się trenerom i ludziom w klubach, że nikt nie mówi o terminarzu. Jedynym rozwiązaniem dla mnie jest 18-zespołowa liga. Bardzo trudno ustabilizować formę, nie ma czasu na poprawę, gdyż zajmujemy się stawianiem na nogi zawodników, a nie można popracować nad wyeliminowaniem błędów - przyznał trener Cracovii. - W Polsce klubów nie stać na 30-osobowe kadry - zakończył.

Więcej o:
Komentarze (11)
Michał Probierz skrytykował format ligi i terminarz. "Dziwne, że nikt o tym nie mówi"
Zaloguj się
 • le5szek

  Oceniono 4 razy 4

  Tematem na artykuł nie powinno być to, że Michał Probierz coś skrytykował. Napiszcie, gdy cokolwiek pochwali.

 • carlos_512

  Oceniono 2 razy 2

  słyszałem wypowiedź Probierza, co mu się nie podoba w terminarzu:
  gra w cyklu weekend-środa-weekend...

  a później wszyscy się dziwią, że polskie drużyny przegrywają w europejskich pucharach...
  ale skoro (najlepszy (ponoć) polski trener nie umie przygotować do takiego wysiłku swoich piłkarzy, to należy tylko spuścić zasłonę milczenia nad poziomem merytorycznym "trenera" Probierza...

 • jarosbaba

  Oceniono 1 raz 1

  Winny zawsze się tłumaczy.

 • piesiaczkaszczekaczka

  0

  Po co w ogóle liga i granie między sobą. Ustanowić dożywotnio że legła będzie mieć co roku miszcza i po sprawie.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 4 razy 0

  Doszliśmy do stanu gdy nikt nie przejmuję się tym jak się gra tylko ile się gra. Stacje komercyjne płacą za mecze a nie za ich jakość. Dlatego też każdy chce grać jak najwięcej choćby i 37 kolejek a nie 34 jakby było przy 18 zespołowej lidze.

 • takaprawda

  Oceniono 3 razy -1

  Najciekawiej, wg mnie - było by połączenie 1 Ligi i Ekstraklasy. Na początku sezonu zrobić playoffy o to kto będzie grał w grupie mistrzowskiej, a kto w spadkowej. Pucharowicze byliby zwolnieni z playoffów, mając zagwarantowany udział w grupie mistrzowskiej. Duża liczba zespołów w najwyższej lidze to większa szansa dla młodzierzy i klubów. 34 zespoły - to by była liga ;)

 • muppet.show

  Oceniono 7 razy -1

  Jedynym rozwiązaniem dla mnie jest 8-zespołowa liga, w której wreszcie realna konkurencja wymiecie to stado kulawego drewna i zagranicznego szrotu oraz skończy się era Jasiów Wędrowniczków. Widmo zarabiania w I lidze - to jedyne, co może trafić do tych niezbyt rozgarniętych i leniwych łbów. Od uczenia się gry w piłkę i mitycznego 'ogrywania' są niższe ligi, a nie najwyższa klasa rozgrywkowa i żenujące wyczyny na przełomie lipca i sierpnia, gdy potęgi z Kazachstanu i Luksemburga robią naszym ekstraklasowym orłom zajezdnię z d(...). Już dziś 3/4 meczów w kolejce nie da się oglądać bez mdłości. A teraz słyszę, że trzeba jeszcze zrobić trochę miejsca kolejnym ciulom lub złogom z zagranicy. To zróbcie od razu 36 drużyn w ekstraklasie! Kto bogatemu zabroni? I później utrzymajcie to przy średniej widzów na mecz gdzieś na poziomie 2 - 2,5 tys., bo już coraz mniej frajerów chce płacić i tracić czas na oglądanie tego smutnego cyrku. Świetny pomysł!

 • droch

  Oceniono 3 razy -1

  Czyli wracamy do formatu, gdzie mniej więcej od połowy rozgrywek 10 zespołów nie ma o co walczyć i może zająć się handlem punktami? Bez sensu.

 • debordian

  Oceniono 3 razy -1

  To kiedy dobre rozwiązanie, ale trzeba poczekać na Widzew, Podbeskidzie i inne klubu z kibicami i normalnymi stadionami. Obecnie poszerzanie ligi jest niewskazane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX