Sport.pl

Dariusz Mioduski: W planach mamy wymianę murawy na każdym z trzech boisk

- W planach mamy wymianę murawy na każdym z trzech boisk przy ul. Łazienkowskiej. Priorytetem jest to sztuczne, gdzie trawa nie była wymieniana od lat - mówi Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.

Piłkarze Legii Warszawa od początku tygodnia nie ćwiczyli przy Łazienkowskiej - wtorek i środę spędzili na obiektach Drukarza. Powodem tych przenosin jest kiepski stan boiska treningowego. - W planach mamy wymianę murawy na każdym z trzech boisk przy ul. Łazienkowskiej - słyszymy od Dariusza Mioduskiego, z którym rozmawialiśmy w środę. - Ale priorytetem jest to sztuczne, gdzie trawa nie była wymieniana od lat. To największy problem, dlatego za wymianę nawierzchni na tym boisku zabierzemy się w pierwszej kolejności, wczesnym latem. A potem za następne, krok po kroku - dodał prezes Legii.

Ze sztucznego boiska przy Łazienkowskiej nie korzysta pierwsza drużyna. Na co dzień ćwiczą tam najmłodsze roczniki akademii. Ale choć te starsze (U-14, U-15), a także zespół z Centralnej Ligi Juniorów i trzecioligowe rezerwy również tam nie trenują, to boisko i tak użytkowane jest od rana do nocy, bo wieczorami bywa udostępnianie jeszcze podmiotom komercyjnym (swoje mecze rozgrywa tam m.in. Liga Biznesu). To jego wymiana będzie tym pierwszym krokiem, o którym wspomina prezes. Na kolejne pewnie przyjdzie czas jesienią, bo właśnie w tym okresie Legia przymierza się do tego, by wymienić też główną płytę - koszt takiej operacji to ok. 800 tys. zł.

Ostatni raz murawa na stadionie przy Łazienkowskiej była wymieniana na początku września 2016 r. - dwa tygodnie przed meczem z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów. Na bocznym boisku nie była wymieniana od dziesięciu lat - w kiepskim stanie jest szczególnie w środkowej strefie, którą w ostatnich miesiącach mocno eksploatował Ricardo Sa Pinto. - Jest najbardziej rozorany, bo Sa Pinto upodobał sobie ten środek boiska, trenował z piłkarzami praktycznie tylko tam - usłyszeliśmy na Łazienkowskiej, gdzie od kilku dni trwają intensywne prace, by poprawić stan murawy. Sprzymierzeńcem może być pogoda, ale i czas, bo w przyszłym tygodniu Legia jedzie na mecz do Poznania (24 kwietnia), po którym trenować będzie w Opalenicy, a potem czeka ją spotkanie w Gdańsku (27 kwietnia).

W tym tygodniu piłkarze na czwartek mają zaplanowany trening na głównej płycie, w piątek wrócą na jedne zajęcia na boczne boisko, a w sobotę znowu na główne, gdzie o 20.30 podejmą Cracovię.

Więcej o:
Komentarze (5)
Dariusz Mioduski: W planach mamy wymianę murawy na każdym z trzech boisk
Zaloguj się
 • waldek_king

  Oceniono 3 razy 1

  A ja mam w planach już nigdy nie czytać Pana wypocin. Dlatego odpowiadam na nagłówek...

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 1 raz 1

  Przede wszystkim to powinno się wymienić prezesa, który do tej roli się nie nadaje.

 • niktalboktos

  Oceniono 1 raz 1

  powinien jeszcze dodac ze ma tez w planach wymianę 3 trenerów w najbliższym sezonie...

 • antykonformista

  Oceniono 2 razy 0

  proponuję jeszcze wymianę włosów na każdym z dwóch placów.

 • wozdo

  Oceniono 2 razy 0

  oszczędzaj pan kasę na ondulację fryzury a nie na murawę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX