Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejny nowy stadion w ekstraklasie? Wyłoniono wykonawcę! Znamy cenę obiektu

Zagłębie Sosnowiec będzie miało nowy stadion. Obiekt powstanie w ramach projektu budowy Zagłębiowskiego Parku Sportowego, który będzie kosztował niemal 150 mln zł.

Najpierw zmierzający do ekstraklasy Raków Częstochowa, a teraz walczące o utrzymanie Zagłębie Sosnowiec ogłosiło, że niebawem będzie grać na nowym stadionie. A nawet nie tyle Zagłębie, ile prezydent Sosnowca, który potwierdził wyłonienie wykonawcy nowego obiektu piłkarskiego. Pierwszy przetarg zakończył się nie powodzeniem, ale drugi zakończył się wybraniem firmy, która wybuduje stadion. - Najlepsza oferta wyniosła niewiele ponad 120 mln zł, a więc jest dużo mniejsza niż przy otwarciu ofert - przyznał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. 

Projekt nowego stadionu Zagłębia SosnowiecProjekt nowego stadionu Zagłębia Sosnowiec jskarchitects.com

Nowy stadion będzie jedynie częścią Zagłębiowskiego Partku Sportowego. Poza nim powstać mają także lodowisko (miasto przeznaczy na nie maksymalnie 35,3 mln zł) i hala sportowa (34,2 mln). Problemem jest jednak brak chętnych. A właściwie brak chętnych, na których stać miasto. Podczas pierwszego przetargu miasto otrzymało dwie oferty od firmy ALSTAL i Mirbud, ale opiewały one kolejno na 85,5 mln (lodowisko) i 64,9 mln (hala).

Nowy stadion dla Zagłębia będzie wielkim wydarzeniem. Klub, który w tej chwili walczy o utrzymanie w ekstraklasie, gra bowiem na obiekcie otwartym w 1956 roku, mogącym pomieścić zaledwie 7,5 tys. fanów.

Więcej o:
Komentarze (31)
Kolejny nowy stadion w ekstraklasie? Wyłoniono wykonawcę! Znamy cenę obiektu
Zaloguj się
 • kosmyg

  Oceniono 10 razy 6

  Ponad sto milion złotych dla 3000 kretynów, którzy byli na ostatnim meczu. I potem koszty utrzymania, brawo Sosnowiec, brawo prezydent. Jeszcze tylko lotnisko w Sosnowcu, i koniecznie metro.

 • pawelk88

  Oceniono 4 razy 4

  po co im stadion jak średnia kibiców na mecz pzez cały sezon to nie więcej niż 4 tys...

 • bejzkik

  Oceniono 6 razy 2

  Wstyd dla miasta. Stadion budowany przez prezydenta kibica dla swoich ziomków kibiców. Setki milionów złotych (bo ta netto podana cena) to tylko część kosztów. Całość przekroczy pewnie z 300 milionów i zapłacą za to mieszkańcy miasta, w którym brakuje papieru toaletowego w szkołach. Ale nic to dla prezydenta, który posunął się do kłamstwa opowiadając mieszkańcom że sam projekt będzie kosztował 3mln kiedy miał kosztować prawie 7mln. No w końcu projekt, koronujący jego władanie popiera niecałe 3% mieszkańców (wedle jego własnych "badań")
  Zgadnijcie w jakim klubie gra jego syn? Zgadnijcie czy powiedział "Zagłębie Sosnowiec to najcenniejsza marka Sosnowca". Zgadnijcie czy krytyków tego poronionego pomysłu nachodzi policja i prokuratura przeszukując domy. Zgadnijcie czyim ojcem chrzestnym jest prezes Zagłębia. Sporo zgadywania

 • ryhor

  Oceniono 4 razy 2

  Czy w Sosnowcu nie ma innych bardziej palących wydatków?

 • tojaleklerk2008

  Oceniono 1 raz 1

  Tymczasem w Szczecinie stary stadion jest REMONTOWANY ZA PRAWIE 300 MLN!!!
  Prezydent Miasta Szczecin nie chciał wybudować nowego stadionu od podstaw za 150 mln. Tak jak w Tychach, jak w Łodzi jak w Sosnowcu. Pogoń nie musiałaby grać na placu budowy a o połowę tańszy stadion powstałby w 2 lata. Może wtedy Panie Prezydencie Krzystek byłby pieniądze na remont kąpieliska w Dąbiu, Dziewoklicza (chociaż chyba są już projekty remontu tego fajnego miejsca) i innych atrakcji w Szczecinie. Totalna głupota remontowanie tego stadionu za takie pieniądze.

 • norton2

  Oceniono 1 raz 1

  Po kiego ciu la im stadion.To jakaś megalomania!!!
  Czy to Zagłębie zdobyło kiedyś puchar Klubowych Mistrzów Europy ,Świata- bo nie pamiętam a mam już 99 lat !
  Nawet Obajtek szef Orlenu a poprzednio wójt wsi Pcim Dolny chce w Pcimiu powstał stadion taki jak MARACANA na 125000. osób i na dodatek z podgrzewanymi siedzeniami by można było kiełbaski i jajak zagotować. Oczywiście tę męskie. Chory kraj - chorzy ludzie !!!!!!!

 • brusiek11

  Oceniono 3 razy 1

  Rodzina mi doniosła że podobno tylko dzięki lokalnym kibolom, prezydent Chęciński wygrał wybory i piastuje swój urząd - więc nie ma się czemu dziwić że dalej lansuje ten, nieco aktualnie, bezsensowny pomysł. Z resztą Chęciński, musi mieć wielkie parcie na szkło i niezłe układy w mediach, wszędzie pełno "Sosnowca+genialnego wielotematycznego prezydenta Chęcińskiego+sukcesy miasta pod jego kierownictwem" - dużo go widać w tefałenie i gazecie - oby tylko nie przegioł pały z nachalnym piarem... bo jego poprzednicy przejechali się właśnie na nachalnym demonstrowaniu swojej nieomylności.
  Panie Prezydent - pomysł ze stadionem i parkiem sportowym, fajna sprawa... tylko za co i jak utrzymają to pańscy następcy w tym, niestety gasnącym mieście?

 • stefanopost

  Oceniono 1 raz 1

  A kto za to płaci?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX