Lech Poznań wygrał z Pogonią Szczecin. Kolejorz lepszy bez Adama Nawałki

W swoim pierwszym meczu po zwolnieniu Adama Nawałki Lech Poznań pokazał, że mimo trwającego od miesięcy kryzysu drużyna Kolejorza wciąż piłkarsko ma wiele do zaoferowania. Przed własną publicznością Lech pokonał Pogoń Szczecin 3:2.

W niedzielę, po zaledwie czterech miesiącach pracy, Lech pożegnał się z Adamem Nawałką. Katastrofalna gra drużyny wiosną i widmo gry w grupie spadkowej sprawiły, że zaufanie do byłego selekcjonera reprezentacji Polski spadło w Poznaniu do zera.

Drużyna w swoim pierwszym spotkaniu pod wodzą tymczasowego trenera, Dariusza Żurawia, udowodniła, że obecną kadrę stać na znacznie więcej, niż pokazywała w ostatnich tygodniach. Przeciwko Pogoni zobaczyliśmy Lecha zorganizowanego, walecznego i skutecznego pod bramką rywala. Problemy pojawiły się dopiero w samej końcówce zawodów.

Strzelanie rozpoczął w 24. minucie Kamil Jóźwiak. Lewy skrzydłowy otrzymał prostopadłą piłkę od Darko Jevticia i w sytuacji jeden na jeden uderzeniem wślizgiem pokonał Łukasza Załuskę. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył główką Nikola Vujadinović. Po zmianie stron Lech wciąż przeważał i udokumentował to kolejnym trafieniem Jóźwiak. Gospodarze szukali kolejnych bramek, ale Pogoń ratował Załuska - na wyróżnienie zasługuje szczególnie jego interwencja po kapitalnym uderzeniu Jevticia z rzutu wolnego.

Kiedy wydawało się, że Lech ma mecz pod kontrolą i nic podopiecznym Żurawia trzech punktów nie odbierze, w końcówce Pogoń doszła do głosu. Między 86. a 89. minutą szczecinianie dwukrotnie zdołali pokonać Jasmina Buricia - najpierw uczynił to Iker Guarrotxena, a chwilę później gola kontaktowego zdobył
Jin Izumisawa.

Dzięki środowej wygranej Kolejorz przeskoczył w ligowej tabeli Pogoń i zwiększył swoje szanse na grę w grupie mistrzowskiej. Lech zajmuje 5. miejsce z 43 punktami na koncie. Nad zajmującą 9. miejsce Jagiellonią ma 2 "oczka" przewagi. W środę mecze rozegrają dwaj groźni rywale poznaniaków w walce o czołową ósemką - wspomniana Jagiellonia zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa, natomiast Wisła Kraków w Sosnowcu zagra z Zagłębiem.

W drugim środowym spotkaniu 28. kolejki Lotto Ekstraklasy rozpoczętym o godz. 18 Piast Gliwice pokonał Wisłę Płock 1:0 po trafieniu Piotra Parzyszka. Gliwiczanie umocnili się na 3. miejscu w tabeli.