Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa sondowała powrót byłego trenera

Nowym szkoleniowcem Legii Warszawa ma zostać Aleksandar Vuković, ale na Łazienkowskiej rozważane było także ponowne zatrudnienie Henninga Berga.

Wszystko wskazuje, co potwierdził też Dariusz Mioduski w Sekcji Piłkarskiej, że kolejnym trenerem Legii Warszawa (przynajmniej do końca sezonu) będzie Aleksandar Vukovic. Ale na Łazienkowskiej w ostatnich dniach sondowane było także (a być może nadal jest?) pozyskanie Henninga Berga. Wspomniał o tym również Bogusław Leśnodorski na antenie radia weszło.fm. - Nie jestem teraz blisko klubu, więc nie wiem, ile w tym jest prawdy, ale słyszałem o takiej opcji - powiedział były prezes Legii. Norweg na Łazienkowskiej pracował w latach 2013-15. W tym czasie wygrał mistrzostwo i Puchar Polski, Legia zdobywała średnio aż 2.02 punktu na mecz. Obecnie Berg pracuje w norweskim Stabaek Fotball. Jego umowa wygasa po sezonie, ale w Norwegii rozegrano dopiero pierwszą kolejkę (sezon kończy się w listopadzie).

Legia chce ograniczyć ryzyko

Mioduski chce postawić teraz na Vukovicia, bo to wybór ograniczający ryzyko. Serb jest związany z Legią (z przerwami) od 2001 roku, kiedy trafił do Warszawy jako piłkarz. W latach 2001-2004 oraz 2005-2008 zagrał łącznie w 166 spotkaniach, zdobywając 11 bramek. W międzyczasie wyjeżdżał podbijać Grecję, jednak na południu Europy nie zrobił kariery i wrócił do Polski. Karierę zakończył w 2013 roku, po czteroletnim pobycie w Koronie. Następnie był asystentem trenera w kieleckim klubie, a rok później wrócił do Legii, gdzie najpierw szkolił młodzież, następnie został asystentem u Jacka Magiery w rezerwach Legii, a potem Stanisław Czerczesow włączył go do pierwszego zespołu, gdzie pełni rolę asystenta też u kolejnych trenerów - Besnika Hasiego, Magiery, Romeo Jozaka, Deana Klafuricia i Ricardo Sa Pinto.

W ostatnich latach, gdy Legia zwalniała trenerów, Vuković regularnie zostawał szkoleniowcem tymczasowym. Wciąż nie wiadomo jednak, czy poprowadzi wtorkowy trening (zaplanowany na 17.30), bo właśnie przebywa w Białej Podlaskiej, gdzie zdaje ostatnie egzaminy na licencje trenerską UEFA Pro.

Więcej o:
Komentarze (19)
Legia Warszawa sondowała powrót byłego trenera
Zaloguj się
 • billyg976

  Oceniono 6 razy 2

  Na ten kryzys przydał by się Urban, ale i tak ciężko będzie mu zgrać szybko zespół, w którym nikt się nie rozumie.

 • punter

  Oceniono 6 razy 2

  Nie skreślajcie Gmocha.
  Nawałka też wolny chwilowo, ale podobno czeka na ofertę z Serie A bo lubi włoską kuchnię.

 • epik73

  Oceniono 1 raz 1

  Jaś Urban

 • robi_99

  Oceniono 5 razy 1

  Tylko Magiera.

 • kalowiec

  Oceniono 11 razy 1

  Przy pudlu nic się nie zmieni, ten człowiek to kompletny amator, typowy iti'owiec....

 • a.ba

  Oceniono 17 razy 1

  Największym problemem Legii jest chłopiec - właściciel.

 • aa1000

  Oceniono 6 razy 0

  Ten Mioduski niczego się nie nauczył.
  Czy w kraju nie można znaleźć odpowiedniego? Niedługo będzie wolny pan Mamrot [jak spekulują media].

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX