Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były właściciel Wisły Kraków skazany. Musi zapłacić 60 tys. zł grzywny

Były właściciel Wisły Kraków, Jakub M., został skazany za przywłaszczenie prawie pół miliona złotych, fałszowanie dokumentów i próbę wyłudzenia pieniędzy. Zgodnie z wyrokiem, musi zapłacić 60 tys. złotych grzywny.

Jakub M. został skazany za przywłaszczenie prawie pół miliona złotych, fałszowanie dokumentów oraz próbę wyłudzenia pieniędzy. Jak informuje Radio Kraków, były właściciel Wisły Kraków dobrowolnie poddał się karze, a także zwrócił klubowi pieniądze, które przelał na prywatne konto.

Podczas poniedziałkowej rozprawy obrona wnosiła o wydanie wyroku bez przeprowadzenia postępowania dowodowego. Podkreślono, że M. naprawił szkodę, w związku z czym wnoszono o karę grzywny w wysokości 45 tys. złotych. Ostatecznie sąd uwzględnił wniosek, dokonując w nim zmian - oskarżony ma ostatecznie zapłacić 60 tys. złotych grzywny.

Jakub M. był właścicielem Wisły Kraków przez niespełna dwa miesiące. Został nim po Bogusławie Cupiale, który zarządzał krakowskim klubem przez blisko 20 lat. W klubie jednak zaczęło brakować pieniędzy, a ze współpracy zrezygnował Marek Citko, więc po niespełna dwóch miesiącach M. pożegnał się z posadą prezesa. W sierpniu 2016 r. spółkę przejęło Towarzystwo Sportowe.

Więcej o:
Komentarze (4)
Były właściciel Wisły Kraków skazany. Musi zapłacić 60 tys. grzywny
Zaloguj się
  • ikebroflovski

    Oceniono 1 raz 1

    Łączenia tego typa z Wisłą jest szukaniem taniej sensacji, to koleś który PRÓBOWAŁ przejąć Wisłę jak Wanna ze Szwedem - PRÓBOWAŁ! - słowo klucz. Nigdy nie był żadnym właścicielem, więc nie może być "byłym właścicielem". Jedynym byłym właścicielem jest Bogusław Cupiał, któremu należy się pomnik za stworzenie najlepszej drużyny piłkarskiej w IIIRP. Pomnik za Wisłę, ale i więzienie za Ożarów.

  • josepeniara

    0

    Ehh, myślałem, że po fryzjerze w polskiej piłce będzie już tylko lepiej. Płace za transmisje, płace za bilety i wszystko jak krew w piach. Chyba naprawdę wolałbym żeby ta liga stała się półamatorską gdzie grają młodzi chłopcy z apetytem na grę i oddaniem klubowi. Szkoda strzępić ryja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX