Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Michał Probierz stanął w obronie Adama Nawałki. "Wyżywanie się na nim jest na żenującym poziomie"

- Można kogoś zwolnić, bo takie jest życie, ale wyżywanie się na Adamie Nawałce i hejt, jaki na niego spływa, są na żenującym poziomie - powiedział Michał Probierz, trener Cracovii w rozmowie z portalem "Sportowe Fakty WP".

Adam Nawałka został odsunięty od pełnienia funkcji trenera pierwszego zespołu. Jego obowiązki, co najmniej do końca sezonu, przejmie Dariusz Żuraw - poinformował Lech Poznań w specjalnym komunikacie w niedzielę. I zaraz po tym, jak poinformował, w Internecie pojawiło się mnóstwo krytyki dotyczącej byłego selekcjonera. Często bardzo nieuzasadnionej, co zauważył trener Cracovii, Michał Probierz. - Jestem zbulwersowany tym, co się dzieje wokół zwolnienia Adama Nawałki. Można kogoś zwolnić, bo takie jest życie, ale wyżywanie się i hejt, jaki na niego spływa, są na żenującym poziomie. Adam na to nie zasłużył. Dziś trenera może obrazić każdy gdziekolwiek i jak chce - przyznał na łamach portalu "Sportowe Fakty WP". - My wszyscy mamy upadki i wzloty. Nie ma trenera, który tylko wygrywa. Ale chamskie obrażanie szkoleniowca, który tak długo był selekcjonerem, jest nie na miejscu. Adam, jestem z tobą - dodał.

Nawałka został zwolniony z Lecha po czterech miesiącach pracy. "Kolejorza" poprowadził w 11 spotkaniach, w których odniósł pięć zwycięstw. - Darzymy trenera Adama Nawałkę ogromnym szacunkiem, dlatego ta decyzja była dla nas niełatwa. Zarówno szkoleniowiec, jak i my doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że nie tylko wyniki, ale i postawa drużyny była daleka od naszych oczekiwań. Dziękujemy trenerowi za wielkie zaangażowanie i pracę jaką wykonał w klubie przez te kilka miesięcy. Życzymy mu również powodzenia w dalszej pracy szkoleniowej - powiedział Karol Klimczak w imieniu zarządu oraz dyrektora sportowego Lecha.

Więcej o:
Komentarze (24)
Michał Probierz stanął w obronie Adama Nawałki. "Wyżywanie się na nim jest na żenującym poziomie"
Zaloguj się
 • d33mariusz

  Oceniono 14 razy 10

  Nawałka doprowadził do jednej z największych kompromitacji w dziejach polskiej pilki, na mundialu w Rosji. I wielu ludzi mu tego nie zapomni bo oszukał i zawiódł kibiców, zabrał na mistrzostwa ludzi z ławek rezerwowych, zapuszczonych buraków bez honoru. I nie zasługuje przez to na szacunek.

 • algreg

  Oceniono 12 razy 6

  Panie Probierz . Nawałka i jego trenerka to dopiero żenada. Wstyd, gość bez klasy.

 • dopracowanywkazdymcalu

  Oceniono 6 razy 4

  W legii jest wolne miejsce. To tam pójdzie. A na szczęście w Lechu nie muszą Ugo szukać bo są pinto jest akurat wolny

 • pawtom53

  Oceniono 18 razy 4

  Na zenujacym poziomie to jest trenerka Nawalki !!!!!!!!!

 • niktalboktos

  Oceniono 7 razy 3

  Głoś Probierza w tej sprawie jest tak samo obiektywny jak głos lekarza w sprawie błędu lekarskiego innego lekarza (zawsze jest przemęczenie, nadmiar obowiązków czy też niskie płace....itd itd), czy też komornika w sprawie korupcji u innego komornika. Tu niemal zawsze działa solidarność korporacyjno-zawodowa...której zresztą my POlacy doświadczamy niemal na codzień.

 • Piotr Razewski

  Oceniono 3 razy 3

  Karuzela cały czas się kręci ???? dokładnie Nawałka do legii a Pinto do Lecha i po sprawie ??

 • jorg_1980

  Oceniono 5 razy 3

  Probierz - nasz chop z Bytomia. Święte słowa

 • jarosbaba

  Oceniono 6 razy 2

  GDYBY NAWAŁKA BYŁ DOBRYM TRENEREM TO BY NADAL PROWADZIŁ POLSKĄ REPREZENTCJĘ.

 • chlopzlasu

  Oceniono 8 razy 2

  Odezwał się delikates Probierz. Ale jak obraza wszystkich dookoła to jest super. Szkoda, że do samego siebie dystansu nie ma. Buc. A Nawałka pobiegł po kasę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX