Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Nie potrafię pojąć zachowania Lecha Poznań. Nawałka nie mógł źle przygotować zespołu"

- Nie potrafię pojąć tego, że jest to komunikowane w sytuacji, gdy Lech Poznań ma tak duże problemy z dyspozycją na boisku - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Bartosz Bosacki. Były piłkarz Lecha i reprezentacji Polski broni Adama Nawałki.

Lech Poznań przejdzie rewolucję

Lech Poznań ma przejść latem rewolucję. Odejść może nawet piętnastu piłkarzy, a na zakup nowych zawodników klub może przeznaczyć nawet trzy miliony euro. Taką decyzję Lech podjął po ostatnich fatalnych wynikach, przez które klub musi walczyć o miejsce w górnej ósemce ekstraklasy. Bartosz Bosacki w rozmowie z "PS" powątpiewa w to, że rewolucja odbędzie się aż na taką skalę, ale dodał: - Jeszcze bardziej nie potrafię pojąć tego, że jest to komunikowane w sytuacji, gdy Lech ma tak duże problemy z dyspozycją na boisku. Przecież wciąż nie ma zapewnionego miejsca w górnej połowie tabeli, która będzie walczyć w lidze o najwyższe cele. Rzucanie w tym momencie na rynek informacji, że możliwe jest odejście z klubu nawet kilkunastu zawodników, może nie mieć dobrego wpływu na piłkarzy i ich motywację do gry

"Adam Nawałka nie mógł źle przygotować piłkarzy Lecha"

Sytuacji Lecha Poznań w tym sezonie nie poprawiło nawet przyjście Adama Nawałki, który jest zagrożony zwolnieniem po sezonie. Bosacki broni byłego selekcjonera reprezentacji Polski. - Zespół piłkarski to jest złożony organizm, na jego grę na boisku wpływa wiele czynników, a czytam często, że wszystko sprowadzane jest do tego, że drużyna jest źle przygotowana fizycznie. W takie rzeczy zupełnie nie chce mi się wierzyć. Nie wyobrażam sobie, by tak doświadczony trener z całym sztabem i przy tych wszystkich narzędziach do monitorowania piłkarzy, które dzisiaj są dostępne, mógł źle przygotować zespół pod tym względem.

Lech obecnie zajmuje 8. miejsce w tabeli z 39 punktami. Do grupy mistrzowskiej awansuje osiem najlepszych zespołów, ale dziesiąta Wisła Kraków ma tylko jeden punkt straty do Lecha. 

Więcej o:
Komentarze (12)
"Nie potrafię pojąć zachowania Lecha Poznań. Nawałka nie mógł źle przygotować zespołu"
Zaloguj się
 • starystormy

  Oceniono 9 razy 9

  "Nie wyobrażam sobie, by tak doświadczony trener /.../mógł źle przygotować zespół"

  tak tak, geniusz Nawalki jesli chodzi o przygotowanie zespolu widac bylo na ostatnich mistrzostwach swiata

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 4 razy 4

  Przecież tu nie o Nawałkę chodzi. Wstyd Poznań to drużyna skazana na kompromitację. Zarząd który nie ma żadnych kompetencji do prowadzenia klubu plus kibice, którzy non stop ten klub kompromitują.

 • taiczo

  Oceniono 4 razy 4

  To jest jakiś matrix jak to nie mógł??? Mógł mógł fatalnie grające drużyny nawałki to nie nowość, tylko norma.

 • maniek1803

  Oceniono 6 razy 4

  Dobry trener....???To Wy dziennikarze oraz Pan Boniek kolega z boiska zrobiliscie z niego mega treneiro, a ten Pan z całym szacunkiem jest przeciętnym trenerem, przekonaliśmy się o tym fakcie na mistrzostwach. Tak przepłaconego trenera nie mieliśmy jeszcze nigdy. Uważam, że Panowie Stokowiec, Probierz czy Pan z Rakowa są duże lepszymi trenerami....ale co tam jak zawsze wygrywa kolesiostwo i protekcja....
  ps Zobaczycie że Lech nie będzie nawet w ósemce, mimo że bardzo im kibicuję

 • Paweł Tryba

  Oceniono 4 razy 4

  Pozbyć się 15 zawod.i na nowych wydać "nawet"3 mln euro. Chyba w dyskoncie chcą kupować. Z takimi zakupami to my zawsze będziemy puchary w sierpniu kończyć obojętnie która drużyna w nich wystartuje

 • kris1955

  Oceniono 3 razy 3

  Lech nie ma kim grac. Z tym skladem to sie do pucharow nie zalapie. Zas co do Nawalki, to moglismy sie przekonac na mistrzostwach swiata.

 • mer-llink

  Oceniono 5 razy 3

  "Odejść może nawet piętnastu piłkarzy, a na zakup nowych zawodników klub może przeznaczyć nawet trzy miliony euro."
  Trzy miliony na kupienie zastepczych 15 kopaczy???
  To chyba z C klasy w Mongolii???
  3 miliony euro to na zakup połowy jednego gracza drugiej ligi starcza.

 • lionold

  Oceniono 2 razy 2

  Jak to Nawałka nie mógł źle przygotować Lecha do rozgrywek? A reprezentację Polski dobrze przygotował do finałów Mistrzostw Świata?

 • rownowaznik

  Oceniono 1 raz 1

  A co tu ma wiara do rzeczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX