Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa buduje ośrodek treningowy! Potwierdzone. Koszt 80 mln zł. "Najnowocześniejszy w naszej części Europy"

- Legia Training Center będzie naszym drugim domem - mówił prezes Dariusz Mioduski. - Chcemy, żeby w przyszłym roku inwestycja była gotowa do użytku - dodawał Tomasz Zahorski, odpowiedzialny za budowę ośrodka.

W środę Legia Warszawa zorganizowała konferencję, na której pochwaliła się, że przekazała już plac budowy generalnemu wykonawcy. - W końcu, po tych pięciu latach ciężkiej pracy, mogę powiedzieć: udało się! Zakończyliśmy etap przygotowań i wchodzimy w ostatnią fazę - zaczął konferencję Dariusz Mioduski, właściciel i prezes Legii Warszawa. Po czym mówił dalej: - Dla mnie to jest emocjonalny, dość osobisty moment. Bo dokładnie pięć lat temu, kiedy przejąłem pakiet kontrolny w klubie, od razu zrozumiałem, że bez tego typu projektów nie osiągniemy celów sportowych, które nas interesują.

Kilkadziesiąt milionów złotych na budowę

11 mln zł z Ministerstwa Sportu, 1,2 mln zł z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, wkład własny oraz kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego. Ponad 80 mln zł - tyle ma kosztować ośrodek, a precyzyjniej: Legia Training Center, bo w Książenicach (gmina Grodzisk Mazowiecki), gdzie Legia dwa lata temu zakupiła 14 hektarów ziemi, trenować ma również pierwsza drużyna. - To będzie najbardziej nowoczesny ośrodek w Polsce i w tej części Europy - tłumaczył w środę Tomasz Zahorski, pełnomocnik zarządu i prezes spółki APL (Akademia Piłkarska Legii), która odpowiada za budowę ośrodka.

W ośrodku powstanie sześć boisk piłkarskich, biura pionu sportowego, szatnie dla dorosłej drużyny i dzieci z akademii, siłownia, hala sportowa, gabinety medyczne, część hotelowa z 24 pokojami, bursa z 30 pokojami dla graczy akademii, centrum badawcze LegiaLab, powierzchnie dla start-upów sportowych, sale konferencyjne i lekcyjne. - Chcemy, żeby w przyszłym roku inwestycja była gotowa do użytku. Termin jest ambitny, ale realny - dodał Zahorski.

Prace budowlane mają rozpocząć się w kwietniu. W czerwcu 2020 roku powinny zostać zakończone, a miesiąc później planowana będzie relokacja. - To ośrodek, który będzie służył pierwszemu zespołowi, ale i akademii. Przede wszystkim będzie to centrum dla całej Legii - podkreślił Jacek Zieliński, dyrektor akademii.

- Cały czas mówi się o równaniu do najlepszych klubów Europy, a teraz mamy problem, by mierzyć się z tymi średnimi. Polska to kraj, który stać, by dwa-trzy kluby regularnie mogły występować w Lidze Mistrzów i Europy. Ale do tego nie wystarczą słowa, nie wystarczą chęci, tylko potrzebne są czyny, które dzięki decyzji prezesa właśnie zaczynamy realizować - dodał Zieliński.

Więcej o:
Komentarze (46)
Legia Warszawa buduje ośrodek treningowy! Potwierdzone. Koszt 80 mln zł. "Najnowocześniejszy w naszej części Europy"
Zaloguj się
 • robrobak2

  Oceniono 8 razy 8

  ładne! powodzenia! pozdr od kibica Wisły!

 • kultureprofessoren

  Oceniono 6 razy 6

  Legia Training Center...
  A może by tak 'Centrum treningowe Legii'? Po prostu.

 • js08836

  Oceniono 8 razy 4

  Czy znajdą się pomieszczenia na spotkania kiboli i magazyn na środki pirotechniczne, szmatami z napisami na płot i debilnymi banerami ?

 • gunston

  Oceniono 4 razy 4

  To niezbędna infrastruktura. Do pełni szczęścia potrzeba jeszcze dobrych trenerów i odrobinę cierpliwości. Ale jak wspominał Filipiak znaleźć dobrych trenerami do pracy z młodzieżą łatwo nie jest. Pobudka PZPN.

 • krzywelustro

  Oceniono 3 razy 3

  Miałem sen. Śniło mi się, że Mioduski zrobił sobie zimna kalkulację i zapłacił kupę szmalu Nawałce, żeby ten został trenerem Lecha i rozwalił go od środka. Ośrodek wychodzi dużo drożej.

 • polak_maly_111

  Oceniono 5 razy 3

  Jeśli zatrudnia prawdziwych trenerow z niemiec, holandii chociazby to uwierze ze cos z tego bedzie.. ale jak tam dzadza polska mysl szkoleniowa to szkoda zachodu i pieniedzy bo pilkarzami i tak zostana te dzieciaki ktorych ojcowie wloza do koperty spora sume pieniedzy.

 • aker66

  Oceniono 3 razy 1

  Kiedy legia zapłaci za zniszczenia, ktorych się dopuścili kibole ? Dlaczego państwo wspiera bandziorów ?

 • krzywelustro

  Oceniono 3 razy 1

  "Dokładnie pięć lat temu, kiedy przejąłem pakiet kontrolny w klubie, od razu zrozumiałem, że bez tego typu projektów nie osiągniemy celów sportowych, które nas interesują" - ogłosił światu Dariusz Mioduski.

  A za kolejnych 5 lat pan Mioduski zrozumie, że z tego typu projektami też nie osiągnie celów sportowych, które go interesują. Bo do osiągnięcia celów, które interesują pana Mioduskiego to trzeba jeszcze mieć piłkarzy zmotywowanych do tego, aby na takim obiekcie wyciskali siódme poty. Jeśli się nie umie skutecznie egzekwować, to takie LTC nawet samo na siebie nie zarobi.

 • Paweł Tryba

  Oceniono 3 razy 1

  Nie przeszkadza mi że min.sportu daje kase na obiekt sportowy Legii mimo że jej nie cierpię.Wkur...bym się jak by resort sportu wzorem innych ministersrstw dał Tadkowi z Torunia z jakimś głupim tłumaczeniem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX