Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Cafu zawieszony za incydent w meczu ze Śląskiem. Komisja Ligi ukarała także m.in. Wisłę i Cracovię

Cafu został zawieszony na 3 spotkania za próbę oplucia rywala - taką decyzję podjęła Komisja Ligi po czerwonej kartce, jaką obejrzał zawodnik Legii w meczu przeciwko Śląskowi Wrocław. Kary otrzymały także m.in. Wisła i Cracovia, za zachowanie kibiców podczas meczu derbowego.

W związku z zachowaniem Cafu, który próbował opluć rywala podczas meczu ze Śląskiem Wrocław, Komisja Ligi postanowiła ukarać piłkarza Legii zawieszeniem na trzy spotkania oraz karą finansową w wysokości 15 tysięcy złotych.

Komisja zajęła się także sprawą derbów Krakowa. Cracovia otrzymała karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz zakazem udziału zorganizowanych grup kibiców gości w dwóch kolejnych meczach Ekstraklasy z Wisłą Kraków. Powodem takiej decyzji jest dokonanie przez fanów zniszczeń infrastruktury stadionowej, używanie środków pirotechnicznych oraz spalenie symboli innego klubu.

Z kolei Wisła Kraków musi zapłacić 20 tysięcy złotych. Dodatkowo została ukarana zamknięciem sektora C na jeden mecz w zawieszeniu na 12 miesięcy, z powodu rzucania przez kibiców przedmiotów na płytę boiska oraz wznoszenia haseł o charakterze obraźliwym.

- Na wysokość kary dla Cracovii miał wpływ, iż kibice tego klubu działali w warunkach recydywy, bowiem w tym sezonie dokonali już zniszczeń na sektorze gości podczas meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Jednocześnie w sprawie Wisły Kraków, Komisja wymierzyła karę finansową oraz orzekła karę zamknięcia trybuny C w przypadku powtórzenia tego typu incydentu, polegającego na zachowaniach pogardliwych lub dyskryminujących - tak decyzje Komisji Ligi tłumaczył jej przewodniczący, Jarosław Poturnicki.

W związku z eksponowaniem treści przeciwko ruchowi LGBT na trybunach, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław oraz Zagłębie Lubin muszą zapłacić po 5 tysięcy złotych kary.

Więcej o:
Komentarze (46)
Ekstraklasa. Cafu zawieszony za incydent w meczu ze Śląskiem. Komisja Ligi ukarała łącznie pięć klubów
Zaloguj się
 • aleosochodzi

  Oceniono 20 razy 8

  trzy mecze ??? kpina , Stefańczyk z Wisły Płock zawieszony na pół roku , no ale on nie gra w ległej ...

 • grb3

  Oceniono 8 razy 6

  Najlepsze jest to ze on nie probowal go opluc, tylko tak nieudolnie krzyknal 'puta' ze oplul sie sam xD Komisja ligi to sa jednak fachowcy xD

 • kzet69

  Oceniono 10 razy 6

  Cafu jest niebezpieczny dla innych bo nad psyche nie panuje, w meczu z Rakowem za chamstwo też wyleciał z boiska, 2 mecze 2 czerwone kartki po co komu taki kopacz??

 • uniwr

  Oceniono 12 razy 4

  Po 5 tysięcy kary? Taka "kara" to dla klubów zachęta do dalszej uległości wobec kiboli.

 • norge

  Oceniono 7 razy 3

  Czy każdy musi kochać LGBT? Można chyba mieć inne zdanie? Czy już nie można?

 • kazek100

  Oceniono 5 razy 3

  Zasadniczo to wszystko to jest pisbolszewicka wiocha... I to środowisko Kaczyński przedstawia nam jako wzór patriotyzmu a w Częstochowie pozwalają im odpalać sztuczne ognie na murach? Żenada.

 • tom.bog

  Oceniono 7 razy 3

  Jestem kibicem Legii i uważam, że kara dla Cafu jest zasłużona. Dodatkowo powinien zostać ukarany przez prezesa Legii za bezmyślne zachowanie i osłabienie drużyny na najbliższe mecze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX