Ekstraklasa. Lechia Gdańsk wygrała z Zagłębiem Sosnowiec i odskakuje Legii Warszawa

Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0) w meczu 26. kolejki Ekstraklasy. Zwycięską bramkę dla gości zdobył Daniel Łukasik.

Lechia w ostatnich spotkaniach rozczarowywała. Tydzień temu zremisowała tylko 1:1 z Wisłą Płock, a wcześniej przegrała w Lubinie z Zagłębiem 1:2. Gospodarze z kolei muszą szukać punktów, bo wciąż są na ostatnim miejscu w lidze i mają coraz mniejsze szanse na utrzymanie.

Mecz świetnie rozpoczął się dla lidera z Gdańska. Już w 8. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego prowadzenie gościom dał Daniel Łukasik. W dalszej częsci pierwszej połowy to jednak Zagłębie było groźniejsze. Najlepszą okazję zmarnował Piotr Polczak, którzy w 23. minucie trafił w poprzeczkę.

Druga połowa była już lepsza w wykonaniu Lechii. W 47. minucie strzał Jakuba Araka zatrzymał się na poprzeczce. Festiwal poprzeczek trwał w najlepsze, bo w 71. minucie trafił w ten sposób Mateusz Możdżeń, a w 76. minucie Jarosław Kubicki. W poprzeczkach było ostatecznie 2:2. W meczu jednak 1:0 dla Lechii, która odniosła bardzo ważne zwycięstwo na drodze do zdobycia mistrzostwa Polski. Gdańszczanie mają obecnie pięć punktów przewagi nad Legią Warszawa, która o 20:30 zmierzy się u siebie ze Śląskiem Wrocław. Zagłębie Sosnowiec pozostaje na ostatnim miejscu w lidze.