Jagiellonia Białystok w fatalnej formie. Tym razem przegrała w meczu u siebie

Jagiellonia Białystok przegrała na własnym stadionie z Koroną Kielce 1:3 (0:2) w meczu 26. kolejki Ekstraklasy.

Goście po pierwszej połowie prowadzili 2:0. W 37. minucie trafienie dla Korony zanotował Vato Arveladze. Sześć minut później prowadzenie podwyższył Matej Pucko.

W drugiej odsłonie gry Jagiellonia rzuciła się do odrabiania strat. Zdołała jednak zdobyć tylko jedną bramkę. W 78. minucie gola dla gospodarzy strzelił pozyskany zimą z Wisły Kraków Jesus Imaz. W 94. minucie wynik spotkania na 3:1 dla Korony ustalił Felicio Brown Forbes.

To trzecia porażka Jagiellonii Białystok w ostatnich czterech spotkaniach ligowych. Wcześniej podopieczni Ireneusza Mamrota ulegli na wyjeździe Cracovii 0:1 i Śląskowi Wrocław 0:2. W tabeli zespół w Podlasia jest w tym momencie piąty i traci do lidera Lechii Gdańsk 10 punktów. Korona z kolei po zeszłotygodniowej klęsce z Wisłą Kraków (2:6 u siebie), zdobyła cenne trzy punkty i awansowała na ósme miejsce w lidze