2
3
Lech Poznań
Skład: Burić - Gumny, Rogne, Vujadinović, Tomasik - Makuszewski, Gajos, Tiba, Amaral, Jevtić (71. Trałka) - Gytkjaer. (68. Zhamaletdinov)
Bramki: Angulo (40., 85), Sekulić (70.) Skład: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Suarez, Gryszkiewicz - Matras, Mystakidis (56. Arnarson), Gvilia (75. Matuszek), Żurkowski, Jimenez (84. Zapolnik) - Angulo
Trwa kryzys drużyny Adama Nawałki. Lech Poznań miał walczyć o mistrzostwo Polski, a przegrał właśnie drugi mecz z rzędu. Porażka 0:3 z Górnikiem Zabrze to już czwarta przegrana w sześciu ostatnich meczach! - Jeszcze jeden - skandowali kibice Lecha, tuż po straconym trzecim golu.

W pierwszej połowie wiele ciekawego się nie działo. Obie drużyny miały swoje akcje, ale je marnowały. Dopiero w 40. minucie padł gol. Kapitalną akcję Jimeneza i Mystakidisa, wykorzystał Angulo, który strzałem z bliskiej odległości jedynie dopełnił formalności.

W drugiej połowie Lech przycisnął, ale strzały Jevticia, Gajosa i Makuszewskiego były niecelne lub blokowane przez obrońców gości. Górnik starał się groźnie kontrować, jednak czujnie spisywał się Burić. Drugi raz skapitulował dopiero w 68. minucie. Angulo zagrał głową do Sekulicia, który z bliska pokonał bośniackiego bramkarza. W końcówce spotkania Angulo zdobył swoją drugą bramkę, tym razem strzałem zza pola karnego na tzw. bliższy słupek. Dla Hiszpana była to siedemnasta bramka w tym sezonie. Nikt nie zdobył więcej.

Kibice Lecha byli wściekli na postawę drużyny Nawałki:

Dla Lecha to już druga porażka z rzędu. A licząc ostatnich sześć spotkań - to aż czwarta przegrana. Kolejorz po 26. kolejkach jest szósty w tabeli i ma 39 punktów. Liderem jest Lechia Gdańsk, która ma 50 "oczek". Górnik Zabrze jest 12. w tabeli.