Ekstraklasa. Legia wygrała z Arką i goni lidera

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Arkę Gdynia 2:1 w ostatnim sobotnim meczu 25. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Była 59. minuta, kiedy Carlitos popisał się pięknym uderzeniem sprzed pola karnego Arki i dał Legii prowadzenie 1:0. Pięć minut później mistrzowie Polski prowadzili 2:0. Zespół Ricardo Sa Pinto przeprowadził znakomity kontratak, który zakończyło dokładne podanie Cafu i spokojny strzał Sandro Kulenovicia.

Legia, która przed przerwą na trudnej murawie w Gdyni nie pokazała nic ciekawego, w pięć minut zadała dwa ciosy, które zdecydowały o jej wygranej z Arką. Gospodarze odpowiedzieli co prawda w 68. minucie dośrodkowaniem Michała Janoty i golem Macieja Jankowskiego, jednak nie byli w stanie wyszarpać choćby punktu.

Dzięki wygranej Legia zmniejszyła stratę do prowadzącej Lechii do zaledwie jednego punktu. W poniedziałek drużyna Piotra Stokowca zagra z Wisłą Płock (18.00). Arka, która w tym roku nie zdobyła jeszcze choćby punktu, zajmuje 12. pozycję w tabel i i ma tylko dwa "oczka" przewagi nad strefą spadkową.