Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków zatrudni byłego pracownika Legii Warszawa? "Bezpodstawne plotki"

Arkadiusz Głowacki zrezygnował z funkcji dyrektora sportowego Wisły Kraków. W klubie pojawiły się plotki, że jego następcą może zostać Dominik Ebebenge, bliski współpracownik Bogusława Leśnodorskiego, który w Legii odpowiadał za politykę transferową. - To bezpodstawne plotki - przyznał Sport.pl Ebebenge.

Arkadiusz Głowacki zrezygnował z funkcji dyrektora sportowego Wisły Kraków. Swoją decyzję ogłosił władzom klubu przed meczem z Pogonią Szczecin i pojechał na urlop. Mateusz Miga z dziennika "Sport" poinformował, że wśród pracowników Wisły pojawiły się plotki, że następcą Głowackiego może zostać Dominik Ebebenge, bliski współpracownik Bogusława Leśnodorskiego, który w Legii odpowiadał za politykę transferową. - To bezpodstawne plotki - przyznał Sport.pl Ebenenge.

- Nie zaczęliśmy się zastanawiać nad tym, kto miałby objąć funkcję dyrektora sportowego. Za wcześnie na nazwiska, ale Arkadiusz Głowacki rzeczywiście złożył rezygnację. Liczymy na to, że pozostanie w klubie i będzie aktywnie zaangażowany w działalność, dzieląc się swoimi umiejętnościami i niepodważalnym doświadczeniem. Jest ważną częścią klubu, odbudowy prawdziwej Wisły - informuje krakowski klub.

Rezygnacja Głowackiego to nie koniec zmian. Z klubu chce odejść Marcin Kuźba, który przez dziewięć lat był skautem Wisły. - Marcin Kuźba nie złożył jeszcze żadnego formalnego wniosku. Wybrał jednak inną drogę kariery, dlatego nie będzie kontynuować pracy w Wiśle. W najbliższym czasie usiądzie do kolejnych rozmów z zarządem - ogłosiła Wisła w specjalnym komunikacie. "Gazeta Krakowska" poinformowała, że na linii dział sportowy – władze klubu nie wszystko układało się idealnie. Jednym z tematów sporu była rezygnacja z transferów Davida Tijanicia i Maksa Juraja Czelicia.

- Z Tijaniciem przesądziła kwestia zdrowia – na decyzję wpłynęły pewne parametry (wada w budowie pleców). Podobnie było w przypadku Czelicia, dlatego klub nie zdecydował się zakontraktować tych piłkarzy - tłumaczył Maciej Stolarczyk, szkoleniowiec Wisły, w rozmowie z Sebastianem Staszewskim.

Wisłę czeka teraz budowa nowego pionu sportowego. W klubie zapewniają, że wszystkie decyzje będą dokładnie analizowane i sprawdzane. Na razie władze zdecydowały o szkoleniu dla działu sprzedaży i marketingu. Przeprowadzi go Jakub Szumielewicz, były wiceprezes Legii Warszawa, zaufany człowiek Leśnodorskiego, a obecnie prezes AGO Esports. - Chcemy się pozarażać wiedzą. Jakub powie nam, jak ustawił całą stronę biznesową klubu, jakie produkty oferował na stadionie czy na lotnisku i jak to wszystko działało - przyznał Piotr Obidziński, pełnomocnik zarządu Wisły Kraków ds. restrukturyzacji, w wywiadzie dla portalu LoveKraków.pl.

Więcej o:
Komentarze (5)
Wisła Kraków zatrudni byłego pracownika Legii Warszawa? "Bezpodstawne plotki"
Zaloguj się
 • skokens

  Oceniono 2 razy 2

  Ukwelebukwe Hambalabmbe jeszcze dajcie mu do pomocy.

 • 1group

  Oceniono 1 raz -1

  Ile Wisła płaci "dziennikarzom' za codzienne teksty o klubie? Najmniejsze wydarzenie jest natychmiast komentowane w GW. Obecnie, nie pisze się tyle o żadnym innym klubie.
  Nawet jeśli nie ma nic aktualnego,pod innym tytułem,serwuje się stare materiały.O co tu chodzi?

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 3 razy -1

  Zapłacą mu maczetami?

 • mer-llink

  Oceniono 5 razy -1

  Dling, dling....
  Misiek: - Cześc Wanna, tu ja.
  Ly: - JAknajbardziej. Czegotam?
  Misiek: - Ty mnie z klubu nie wyjmuj Kuźby i Głowackiego, bo one tam w Wisełce są potrzebne dla ogarniania mojego biznesu.
  Ly: - ALe , Misiek, mnie te wybitne dwa talenty Kusba i Gowas..., tfu, trudne te wasze nazwiska....potrzebne sa w moim byznesie też.
  Misiek: - A jaki ty masz ten byznes?
  Ly: - No, kupuje klub piłkarski z samego topu...
  Misiek: - No przeciez juz jeden masz. Co prawda na spółke z Hartlingiem. Ale Wisła to perełka...
  Ly: - Taka sobie perełka hodowlana. Teraz wchodze w prawdziwa perłę.
  Misiek: - W jaką?
  Ly: - Oj, Misiek, Misiek, jakbyś obserwował rynek europejski, to jaki klub ostatnio najwięcej stracił na glorii??
  Misiek: - NO bynajmniej nie Wisełka, żółtku!
  Ly: - ALe tak przyjrzyj się, jaki czołowy klub dostaje baty, a to od własnych konkurentów, a to od jakichś Holendrów, a to jacyś makaroniarze podkupią im główną gwiazdę? I z tego powdu spada jego wartośc rynkowa ?
  Misiek: - Nie opowiadaj mi, że tam proponujesz prace Kuźbie i Głowackiemu?
  Ly: - No własnie. No już wykrztuś to słowko.... Tak: REAL!! Kupuję Real!!!
  Misiek: - Za złotówkę?
  Ly: - To zawsze dobra cena. I Glovacky z Kusbo mnie ten ansztalt poprowadzą. Bez dobioru!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX